Rozrywka i wypoczynek » Sport

Nowe siły na nowy sezon

Zobacz więcej zdjęć »
Sezon 2009/2010 piłkarki Ecorenu Ziemi Lubińskiej zaczęły z nowym zarządem klubu, czterema wygranymi meczami i jednym remisem.

Nowe władze dbają, by dziewczęta uczyły się od profesjonalistów: właśnie zorganizowano wspólny trening z piłkarzami Zagłębia Lubin, który szczególnie przyda się zawodniczkom należącym do kadry U-16. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej na najbliższy mecz kadry wojewódzkiej powołał aż dziesięć piłkarek z lubińskiego klubu!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W połowie września zarejestrowano nowy zarząd klubu Ecoren Ziemia Lubińska. Jego prezesem została młoda i energiczna Joanna Banaś, pracująca z pozostałymi członkami zarządu: Pawłem Pulnarem (wiceprezesem), Łukaszem Kochmańskim i Pawłem Gambalem w centrali spółki KGHM Ecoren. Zmiany mają na celu usprawnienie działalności klubu i zapewnienie młodym piłkarkom jak najlepszych warunków do gry.

Nowa pani prezes musi zadbać m.in. o zapewnienie drużynie fachowego wsparcia, a więc o wzmocnienie sztabu szkoleniowego, stworzenie stałej struktury zespołu, prowadzenie skautingu. Chce też sprawić, by dziewczęta miały jeszcze większą radość z grania w piłkę nożną, stąd m.in. zorganizowanie w środę 7 października wyjątkowego treningu zawodniczek z piłkarzami Zagłębia Lubin.

W treningu wzięło udział szesnaście zawodniczek. Rozgrzewkę i ćwiczenia w parach prowadzili Marcin Broniszewski, asystent trenera Zagłębia, oraz pomocnik Piotr Świerczewski, natomiast cztery bramkarki szlifowały formę pod opieką Aleksandra Ptaka, bramkarza Zagłębia. Po kilkudziesięciu minutach ćwiczeń przyszedł czas na krótki mecz: dziewczęta podzieliły się na dwa zespoły, do których dołączyli Broniszewski, Świerczewski i Ptak, a także szef biura prasowego Zagłębia, Wacław Wachnik. Zawodniczki dostały również firmowe koszulki Zagłębia i rękawice bramkarskie.

Dla piłkarek było to wyjątkowe doświadczenie, z wypiekami na twarzy dzieliły się wrażeniami. To dla nich również wspaniała okazja na podszkolenie umiejętności, tym bardziej, że niektóre z nich dostały powołanie do kadry U-16 - mówi Joanna Banaś, prezes klubu Ecoren Ziemia Lubińska.

Sezon 2009/2010 zaczął się dla Ecorenu Ziemi Lubińskiej bardzo dobrze. Do tej pory drużyna wygrała cztery mecze (ostatnie dwa bardzo wysoko, bo aż 35:0 z LZS FC Hert Sławnikowice oraz 11:0 z MKS Gogolin) i jeden zremisowała. Zajmuje w tabeli pierwsze miejsce, ex aequo z Rolnikiem Brzeg. Następne spotkanie zaplanowane jest na 17 października w Lubinie. Zespół Ecorenu Ziemi Lubińskiej zagra wtedy z ULKS Bogdańczowice. Celem drużyny i zarządu w tym sezonie jest awans do I ligi.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.