Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nowe wilki w stadzie K.I.D.S.

Nowe wilki w stadzie K.I.D.S.
Zobacz więcej zdjęć »
Mistrzowie z Lans Macabre i influencerzy organizują zdalną sesję RPG dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

Już 16 czerwca, o 16:00, odbędzie się wyjątkowa, zdalna sesja RPG z udziałem Influencerów, która zakończy program „Wilka Przygoda” – cykl sesji gier fabularnych online, umilających czas byłym i obecnym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w trudnym czasie globalnej izolacji. Organizatorem spotkania jest Fundacja K.I.D.S oraz grupa kreatywna Lans Macabre. Program „Wilka przygoda” to kontynuacja akcji #DołączDoStada, której celem jest wsparcie wdrożenia rozwiązań telemedycznych w Centrum Zdrowia Dziecka.

 

W sesji z influencerami wezmą udział: Kamil Nowak (Blog Ojciec), Artur Kurasiński, Tomasz “Łosiu” Łoś i Piotr Jasik (Game Troll). W roli Mistrza Gry wystąpi Wojciech Rzadek, współzałożyciel grupy Lans Macabre. Rozgrywkę będzie można śledzić na żywo na platformie Twitch, na kanale Tomasza Łosia: https://www.twitch.tv/losiugra, a także Lans Macabre: https://www.twitch.tv/lansmacabre. Link do transmisji na żywo zostanie podany na w social mediowych kanałach Fundacji oraz graczy w dniu wydarzenia. Podczas spotkania zostanie uruchomiona zbiórka na wdrożenie rozwiązań telemedycznych w Centrum Zdrowia Dziecka, które są głównym celem akcji #DołączDoStada.

 

Twórcy wydarzenia przeprowadzili dotychczas 6 sesji RPG, w których wzięły udział dzieci i młodzież między 8 a 18 rokiem życia. Gracze wcielili się w legendarnych Smoczych Jeźdźców, próbujących rozwiązać zagadkę trzęsień ziemi nękających tereny zamieszkane przez plemię Wyjącego Wilka. Fabuła gry, stworzona specjalnie na potrzeby programu, pozwoliła dzieciom przeżyć wyjątkowe chwile w magicznym świecie fantasy, rozwinąć wyobraźnię oraz nawiązać nowe przyjaźnie. Sesje dla młodszych graczy – w wieku od 8 do 12 lat – były prowadzone w systemie „Niezwykłe opowieści”, wydanym przez Kamila Nowaka (Blog Ojciec). O kreatywną zabawę zadbali jedni z najlepszych Mistrzów Gry w Polsce, będący członkami Lans Macabre, byłymi i obecnymi opiekunami na obozach RPG organizowanych przez biuro turystyki Orion oraz autorami inicjatyw: Obywatel Stryjewski i Taktyczny Topór Imperialny (w składzie: Wojciech Rzadek, Marcin “Topór” Życzkowski, Paweł Jurgiel, Julia Puczyńska oraz Patryk “Patison” Stryjewski).

 

O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Europie. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Orman

karolina.orman@mslgroup.com

+48 533 050 425

MSL

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaMSL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »