Firma » Biznes

Nowi beneficjenci znaku swissstandards.pl.

Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza rozszerzyła grono beneficjantów, znaku szwajcarskiej jakości usług swissstandards.pl. Do grona firm mogących posługiwać się znakiem dołączyły Bystronic i ECO-Color.

Celem przyznawania znaku swissstandards.pl jest propagowanie szwajcarskich standardów jakości usług i postępowania w obrocie gospodarczym. Znak, jako symbol związku ze szwajcarskimi standardami, jest swego rodzaju gwarancją doskonałości, niezawodności i innowacyjności i może być używany w przypadku konkretnych usług.

Znak ma charakter otwarty. Izba przyznaje prawo do jego używania nie tylko członkom Izby, ale także podmiotom niezrzeszonym. O przyznanie znaku mogą się ubiegać firmy, które spełniają kryteria przewidziane regulaminem.

Oznacza to, że beneficjentami znaku swissstandards.pl mogą zostać wszystkie firmy, które sprzedają produkty wytwarzane całkowicie lub w znacznej części w Szwajcarii, firmy produkujące w Polsce na podstawie licencji szwajcarskiej, usługodawcy szwajcarscy i polscy, o ile mają referencje przynajmniej trzech firm szwajcarskich– odbiorców ich usług, a także spółki dystrybucyjne szwajcarskich koncernów.

Izba przyznaje prawo do używania znaku na podstawie szczegółowej analizy dokumentacji, w tym raportów finansowych, a także opinii klientów firmy zainteresowanej jego uzyskaniem.

Nowi beneficjenci

W 2015r. prawo posługiwania się znakiem swissstandards.pl uzyskały firmy Bystronic i ECO-Color.

Bystronic jest z jednym z wiodących dostawców systemów maszyn do obróbki blachy oraz związanych z tym usług. Od roku 1994 należy do szwajcarskiego holdingu przemysłowego Conzzeta, zajmującego się głównie produkcją maszyn i urządzeń.

Eko-Color to dynamicznie rozwijający się producent farb i lakierów proszkowych, w 2014 r. przejęty przez szwajcarską firmę Ebuggo AG.

Obecnie znakiem swissstandards.pl legitymuje się już 17 firm: Alpiq Energy,  AXPO Polska, Brugg Systemy Rurowe, Bystronic, Dobroplast Fabryka Okien, EKO-COLOR, Farby Kabe, Fracht FWO, Franke, GCN Consulting, Geberit, HICRON,  HOBAS System, Mensys, Stämpfli, Swissmed,Zehnder (pełna lista firm: http://swissstandards.pl/czlonkowie.php)

Siedmioro spośród beneficjentów (AXPO, Fracht FWO, Franke, Mensys, Stämpfli, Swissmed i Zehnder) jest partnerami konkursu na prace dyplomowe dla studentów polskich uczelni wyższych „swisstandards.pl. Od teorii do praktyki”, zainicjowanego i realizowanego przez Izbę od 2013 roku.

Oficjalnie znak został wprowadzony w Polsce w 2012 roku.

Ze znakiem związane jest badanie „Swissness in Polnad”, które co dwa lata na zlecenie Izby we współpracy z Katedrą Marketingu Uniwersytetu w St. Gallen wykonuje instytut badawczy IPSOS.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AVOKADOPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »