Kultura, sztuka » Kultura

Nowoczesne metody drukowania książek

Nowoczesne metody drukowania książek
Zobacz więcej zdjęć »
Druk książek ma historię stosunkowo krótką. Co prawda pewne formy "drukowania" znano już w starożytności, nie mniej jednak było to przede wszystkim wypalanie na glinianych tabliczkach określonych wzorów czy też obrazów.

Przełom w starożytności stanowiło pojawienie się papirusu, jako podłoże do pisania stosowano też tkaniny. Następnie pojawił się pergamin, a później papier czerpany. Te odkrycia stały się pewną inspiracją dla późniejszego papieru. Za formalne pojawienie się druku uważa się aspekt odbijania formy drukowej. Początek druku związany jest zatem z działalnością Gutenberga.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Obecnie istnieje kilka metod drukowania książek. Najbardziej popularne to offset oraz druk cyfrowy. Druk książek jedną i drugą metodą daje oczekiwane rezultaty, nie mniej jednak wybór rozwiązania zależny jest od pewnych czynników. Jeśli chcemy powielić niewielką liczbę egzemplarzy - wówczas można zdecydować się na druk cyfrowy. Jeśli jednak drukować mamy zamiar bardzo dużą ilość tych samych egzemplarzy - wówczas bardziej opłacalny będzie druk offsetowy.

Współcześnie profesjonalnym drukowaniem książek zajmują się specjalistyczne firmy - zakłady poligraficzne. Wybierając drukarnię, której zlecimy druk książki powinniśmy przede wszystkim kierować się jej renomą, jak i doświadczeniem. Nie bez znaczenia będzie to, jakim sprzętem posługuje się konkretny zakład poligraficzny. Niektóre maszyny zaliczyć można bowiem do bardzo innowacyjnych, a inne do zdecydowanie przestarzałych. Na jakość druku wpływa też praca osób zatrudnionych w drukarni. Specjaliści, którzy w branży poligraficznej obecni są od lat potrafią wykonać zadania precyzyjnie, z dbałością o najmniejsze nawet detale. Przed powierzeniem drukarni konkretnego zlecenia można oczywiście ustalić jak wyglądać ma konkretna książka. Nie bez znaczenia będzie też określenie rodzaju, jak i wyglądu okładki. Mówi się, że książki nie ocenia się po okładce, ale w rzeczywistości nierzadko oceniamy przedmioty właśnie na podstawie ich wyglądu, estetyki.

Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem http://www.pulsdruk.warszawa.pl/ksiazki.html



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pure-poison

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »