Technologie » AGD - RTV

Nowoczesne techniki przekazu informacji

Nowoczesne techniki przekazu informacji
Zobacz więcej zdjęć »
Digital signage, czyli interaktywna reklama wyświetlana na ekranach monitorów może być również z powodzeniem stosowana w szkolnictwie. Szkoły i uniwersytety to idealne miejsca, w których nowinki techniczne wprowadza się w pierwszej kolejności.

Na wielu uczelniach wciąż można spotkać tradycyjne tablice z ogłoszeniami i plakatami. Ten sposób kontaktu z odbiorcą jest o wiele bardziej kłopotliwy niż nowoczesne, elektroniczne techniki informacyjne. Usunięcie i wymiana tych przedmiotów z uczelnianych korytarzy to już nie tylko marzenia, lecz także konieczność.

Najnowsze rozwiązania mogą dostarczyć dowolny przekaz audio-video do każdego miejsca w danej placówce oraz zapewnić pełną kontrolę przekazywanych treści i możliwość ich edycji w czasie rzeczywistym. Taki przekaz może być realizowany przez lokalną sieć LAN lub Internet.

Każdy ekran, który znajdzie się na terenie takiej placówki będzie zawierał identyczne treści lub różne, stworzone pod kątem docelowej grupy odbiorców. Dzięki temu można stworzyć wewnętrzną sieć informacyjną dla studentów wykładowców, pracowników obsługi i gości.

Należy zwrócić uwagę an to, że można to zrobić bez względu na wielkość placówki, ilość budynków czy ich rozmieszczenie na terenie kraju.

Monitory, które będą zawierały treść informacyjną mogą zostać rozmieszczone przy głównych wejściach do budynków, wzdłuż korytarzy, przy schodach, na zewnątrz wind, w stołówkach lub w akademikach. Przekaz audio-video, który będzie na nich wyświetlany może zawierać różne informacje: komunikaty, rozkłady zajęć, zapowiedzi i promocje wydarzeń uniwersyteckich oraz komunikaty dla gości i odwiedzających.

Dzięki Digital signage administrator systemu może mieć możliwość transmisji na żywo z wykładów, meczy lub uroczystości. Goście oraz studenci przy pomocy tego interaktywnego przekazu mogą poznać plany budynków, teren placówki, rozkład wydziałów i pomieszczeń socjalnych.

Monitory mogą być również rozmieszczone na zewnątrz sal wykładowych i konferencyjnych. Treści, które będą wtedy na nich wyświetlane mogą dotyczyć temat harmonogramu wykładów, tematów, nazwisk prowadzących grupy, dla której wykład jest przeznaczony. Jak widać technologia Digital signage znajduje szerokie zastosowanie w edukacji i szkolnictwie wyższym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Digital Signage
http://www.m4b.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »