Motoryzacja » Samochody

Nowoczesne technologie pod czujnym okiem inżynierów

Patrząc na pojazdy przyszłości prezentowane na targach motoryzacyjnych na świecie, trudno uwierzyć, że nad przypominającym zabawkę prototypem pracują zwykle najlepsi inżynierowie.

Patrząc na pojazdy przyszłości prezentowane na targach motoryzacyjnych na świecie, trudno uwierzyć, że nad przypominającym zabawkę prototypem pracują zwykle najlepsi inżynierowie. To oni dbają, żeby cała konstrukcja była w pełni trwała, wytrzymała i przede wszystkim bezpieczna, a dodatkowo pozwalała na uzyskiwanie wyjątkowo imponujących osiągów.

Najnowsze pojazdy koncepcyjne już wydają się nieprawdopodobnymi maszynami, jednak konstruktorzy twierdzą, że nadal można tworzyć jeszcze lepsze i szybsze samochody, które w dodatku nie będą szkodzić środowisku.

Ci najlepsi specjaliści jednak pracują nie tylko w laboratoriach znanych i cenionych producentów samochodów luksusowych marek. Wielu z nich czuwa nad tym, żeby powszechnie używane środki transportu były bezpieczne i mogły służyć przez wiele lat. Obliczenia numeryczne są kluczowe przy badaniu maszyn i pojazdów, pozwalają również na wyciąganie wniosków i konstruowanie jeszcze lepszych urządzeń w przyszłości. Przy maszynach szczególnie ważne są analiza wytrzymałościowa oraz obliczenia MES. Za ich pomocą można badać elastyczność, trwałość i wytrzymałość materiałów, z których wykonane są rozmaite konstrukcje. Wiedza ta pozwala wprowadzać udoskonalenia w projektach, ale jest też bardzo ważna z punku bezpieczeństwa.

Obliczenia numeryczne prowadzone są w laboratoriach, bardzo starannie, za pomocą specjalistycznego sprzętu. Obliczenia mes oraz przeprowadzana analiza wytrzymałościowa są powszechnie stosowane w motoryzacji, kolejnictwie, energetyce i produkcji maszyn. Badań podejmują się najlepsi specjaliści z technicznym wykształceniem i dużym doświadczeniem. Chociaż są żmudne, to jednak odgrywają niezmiernie ważną rolę w systematycznym rozwijaniu nowych technologii.

 Zobacz więcej na: http://www.rcc-nova.pl/page/6,mesRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »