Gospodarka » Narzędzia

Nowość w ofercie drabin KRAUSE. Poznaj modele zgodne z regulacją TRBS

Nowość w ofercie drabin KRAUSE. Poznaj modele zgodne z regulacją TRBS
Zobacz więcej zdjęć »
Ustawodawcy systematycznie zaostrzają przepisy dotyczące różnego rodzaju prac, w tym tych wykonywanych na wysokości. Wszystko po to, by jeszcze lepiej chronić zdrowie użytkowników drabin, pomostów czy rusztowań. Zmiany mogą mieć charakter ogólnoeuropejski albo lokalny – w wybranym kraju.

Ma to na przykład miejsce w przypadku najnowszych aktualizacji regulacji TRBS (czyli przepisów technicznych dla bezpieczeństwa w przemyśle), obowiązujących w tym momencie w Niemczech. Firma KRAUSE wprowadza właśnie na tamtejszy rynek nowe modele drabin zgodne z surowszymi wymaganiami. Dlaczego zdecydowała się je sprzedawać także w Polsce? I czym się one charakteryzują?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zapisy normy dla drabin PN-EN 131 systematycznie się zmieniają, obejmując swoim zasięgiem wszystkie kraje Unii Europejskiej. Niemal co roku wprowadzane są nowe, ostrzejsze wymagania dotyczące zarówno konstrukcji wybranych rodzajów urządzeń, jak i sposobów ich wykorzystania. W 2018 roku zmiany obejmowały drabiny przystawne i dotyczyły obowiązku wyposażenia modeli dłuższych niż 3 metry w odpowiedni stabilizator, w ubiegłym – drabiny przegubowe w wersji 4x3 szczeble, które można wykorzystywać jak pomost roboczy.

Teraz przyszła kolej na drabiny wielofunkcyjne, rozstawno-przystawne, rozsuwane oraz przystawne – czyli modele wyposażone w szczeble. Nowe regulacje nie są jednak wprowadzone do ogólnoeuropejskiej normy, a określone jedynie przez Urząd Ochrony Pracy w Niemczech. Dlaczego zatem firma KRAUSE mówi o nich w kontekście Polski?

- Mówimy o tym, ponieważ są to zmiany bardzo korzystne z punktu widzenia użytkowników drabin – zwiększają zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo wykonywanych przez nich prac na wysokości. A skoro opracowaliśmy nowe konstrukcje drabin, zgodne z regulacją TRBS, i właśnie wprowadzamy je na rynek niemiecki, to taki sam dostęp do produktu chcieliśmy dać polskiemu odbiorcy. Doskonalenie naszej oferty i oferowanie użytkownikom coraz bardziej funkcjonalnych i bezpiecznych rozwiązań jest dla nas priorytetem – wyjaśnia Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

 

Z czego wynikają zmiany?

Każdy pracodawca zobowiązany jest zapewnić zatrudnionym pracownikom komfortowe i bezpieczne warunki pracy, zgodne z obowiązującymi w danym kraju przepisami BHP. Zadanie jest szczególnie trudne w przypadku organizacji pracy na wysokości z wykorzystaniem drabin, które są bardzo chętnie wykorzystywane w celach zawodowych w branży przemysłowej. Z jednej strony mogą stanowić drogę komunikacyjną, np. umożliwiając osobom uprawnionym dostanie się na dach lub na platformę roboczą usytuowaną nad podłożem, z drugiej natomiast – są często wykorzystywane do krótkotrwałych prac na wysokości. I właśnie tego przypadku dotyczą nowe regulacje TRBS w Niemczech. – Do tej pory użytkownicy drabin mogli w wielu zawodowych sytuacjach korzystać z drabin wyposażonych w szczeble – były to modele wielofunkcyjne, rozstawno-przystawne, rozsuwane czy przystawne. Od teraz do wykonania krótkotrwałych prac na wysokości będą potrzebowali drabin ze stopniami – mówi Marek Banach.

 

Drabiny TRBS – czym się wyróżniają?

Zmiany dotyczą wszystkich drabin wyposażonych w szczeble, a to duża grupa urządzeń. – W naszej ofercie w szczeble wyposażone są trzyelementowe drabiny wielofunkcyjne oraz dwuelementowe drabiny rozstawno-przystawne i rozsuwane. Aby mogły być wykorzystywane zgodnie z wytycznymi regulacji TRBS, wytypowaliśmy po jednym modelu z każdej grupy i zaprojektowaliśmy je zgodnie z nowymi wymaganiami. Oznacza to wyposażenie wysuwanych elementów tych drabin w profilowane, głębokie na 80 mm stopnie, które w porównaniu ze szczeblami gwarantują bardziej komfortową, a przez to i bezpieczniejszą pracę. Warto także zwrócić uwagę na dolny niebieski szczebel, który sprawia, że przejście ze szczebli w dolnym elemencie drabiny na stopnie w górnym elemencie wysuwanym, jest płynne i bardziej komfortowe – tłumaczy ekspert KRAUSE.

Więcej o nowych modelach drabin KRAUSE można przeczytać na:

https://www.krause-systems.pl/produkty/rodzaje-produktow/drabiny/drabiny-zgodne-z-norma-trbs-2121-2.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KRAUSE Sp. z o.o.
http://www.krause-systems.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »