Firma » Finanse

Nowość w ofercie MediSky International – prywatne ubezpieczenia zdrowotne na wypadek nowotworów

Nowość w ofercie MediSky International – prywatne ubezpieczenia zdrowotne na wypadek nowotworów
Zobacz więcej zdjęć »
Aby się ubezpieczyć nie jest wymagane przedstawienie historii zachorowań na nowotwory w rodzinie - to wyjątek na polskim rynku.

Warszawa, 28 września 2017 r. – wczoraj w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja ubezpieczeń onkologicznych oferowanych przez MediSky International
– regionalnego lidera rynku międzynarodowych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, we współpracy z firmą ubezpieczeniową LAMP Group.

 

„Tsunami onkologiczne” – tak o sytuacji w Polsce mówili eksperci medyczni podczas spotkania z parlamentarzystami. W ciągu ostatnich 15 lat liczba Polaków, u których zdiagnozowano nowotwór złośliwy wzrosła aż o 42%. Jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Onkologicznej Alivia[1] od lat zajmującej się edukacją na temat nowotworów, wspieraniem polskiej onkologii oraz osób chorych na raka, leczenie polskich pacjentów onkologicznych i dostęp Polaków do nowoczesnych terapii rażąco odbiega od standardów współczesnej medycyny. Dane są zatrważające. Na 19 typów nowotworów odbierających życie największej liczbie Polaków, tylko w jednym przypadku - raka jajnika - pacjenci mogą mieć pewność, że są leczeni zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. 70% leków antynowotworowych wskazanych w międzynarodowych standardach leczenia jest niedostępnych dla polskiego pacjenta lub ma on do nich dostęp w ograniczonym zakresie. Co więcej, ponad połowa nowoczesnych leków onkologicznych, będących w użyciu w krajach Europy, w Polsce nie jest w ogóle refundowana.

www.medisky.pl.[1]Raport „Dostęp pacjentów onkologicznych do terapii lekowych w Polsce na tle aktualnej wiedzy medycznej” powstał w marcu  2017 r. na zlecenie Fundacji Onkologicznej Alivia. Opracowanie zostało sfinansowane z grantu przekazanego przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Patronami projektu są liczne organizacje wspierające pacjentów z chorobami nowotworowymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »