Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nowy lek na raka nerki

Nowy lek na raka nerki
Zobacz więcej zdjęć »
Z powodu nowotworu nerki na całym świecie umiera co 5 minut jeden człowiek. W Polsce choruje na niego około 12 000 osób, a niemal co drugi chory umiera. Na początku września w Warszawie zaprezentowano nowy lek leczący nowotwory nerki.

Nowy preparat może być stosowany u chorych z zaawansowanym stadium nowotworu, u osób mających małe guzy lepszym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

Działanie nowego leku polega na odcięciu zaopatrzenia nowotworu w krew, która jest niezbędna do jego wzrostu i rozprzestrzeniania się w organizmie i tworzenia przerzutów.

Podawanie nowego leku znacznie przedłuża czas życia pacjenta. Co bardzo ważne - chory nie odczuwa ujemnych skutków chemioterapeutyków, takich jak wypadanie włosów, a jedynie ma podwyższone ciśnienie krwi i objawy podobne do grypy.

Niestety, nowy lek ma jedną wadę: wysoka cenę. Miesięczna kuracja kosztuje około 20 tys. zł miesięcznie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »