Technologie » Komputery

Nowy procesor i serwery SPARC S7

Techniczne cechy nowych rozwiązań Oracle SPARC S7 prezentuje Paweł Zawadzki, Principal Sales Consultant z Oracle Polska.


Jednostka SPARC S7 to chipset 8-rdzeniowy taktowany zegarem 4,27GHz, wyposażony w pamięć Cache L3 16MB. Każdy z rdzeni jest w stanie obsłużyć równolegle do 8 sprzętowych wątków, dzięki czemu chip odznacza się bardzo wysoką przepustowością – obsługuje 64 równoległe wątki w każdym z procesorów. SPARC S7 jest odpowiednikiem 1/4 procesora SPARC M7 (przypomnijmy - 32 rdzenie 4,16GHz oraz 64MB Cache L3).  

Co ważne - funkcjonalność sprzętowej akceleracji pracy oprogramowania "Software in Silicon" jest w nim w pełni dostępna. W jej ramach SPARC S7 potrafi zabezpieczać zarówno dane będące w ruchu jak i w spoczynku – możliwa jest sprzętowa akceleracja procesów szyfrujących i deszyfrujących z wykorzystaniem m.in. AES, RSA, DH, DSA, ECC, SHA-256, SHA-385 czy SHA-512, bez narzutów wydajnościowych na działające aplikacje. Software in Silicon to również akceleracja sprzętowa trybu pracy In-Memory: specjalne dedykowane koprocesory potrafią w locie kompresować i dekompresować dane przechowywane w pamięci a także wykonywać na nich zaawansowane filtry SQL. Poniżej krótki opis modeli serwerów, które zostały udostępnione w nowej linii S7.

SPARC S7-2
Serwer jedno lub dwu procesorowy, w kompaktowej obudowie 1U. Umożliwia zainstalowanie do 1TB pamięci RAM oraz do 8 dysków HDD, SSD lub NVMe. Konstrukcja ta umożliwia zainstalowanie do 3 kart rozszerzeń PCI.

SPARC S7-2L
Serwer dwuprocesorowy umożliwiający instalację do 1 TB pamięci RAM, jednak w tym wypadku obudowa 2U umożliwia użycie zdecydowanie większej ilość dysków twardych HDD/SSD (do 24 sztuk) i NVMe (do 12 sztuk) oraz kart rozszerzeń PCI (do 6 sztuk).

MiniCluster S7-2
Prekonfigurowana platforma typu „appliance” złożona z dwóch węzłów SPARC S7-2, wspólnego podsystemu Storage oraz kompletnego pakietu oprogramowania, w którego skład wchodzą: system operacyjny Solaris, wirtualizator, oprogramowanie do monitorowania oraz dedykowane narzędzie do konfiguracji i zarządzania całą platformą wyposażone w przyjazne GUI. Tak dobrany komplet sprzętu i oprogramowania umożliwia łatwe i szybkie inicjalne skonfigurowanie platformy. Preinstalowanie środowisk bazodanowych Oracle DB RAC jak i aplikacji staje się dziecinnie proste nawet dla osób, które nie znały do tej pory platformy SPARC/Solaris czy Oracle DB RAC. 
 
MiniCluster można skutecznie zwirtualizować, podzielenie dostępnych zasobów na mniejsze wirtualne środowiska jest szybkie i wygodne dzięki narzędziom z intuicyjnym interfejsem graficznym, w które wyposażony jest produkt.  Platformę MiniCluster wyróżnia również fakt, że jest ona fabrycznie zabezpieczona na bardzo wysokim poziomie (stała kontrola dostępu do pamięci operacyjnej, szyfrowanie danych na dyskach i podczas transmisji, najwyższy dostępny standard zabezpieczeń w systemie operacyjnym).


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »