Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

NOWY ROK SZKOLNY I NOWE ATRAKCJE W H2OSTRÓG

NOWY ROK SZKOLNY I NOWE ATRAKCJE W H2OSTRÓG
Zobacz więcej zdjęć »
Na dobre rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim nauki pływania dla uczniów z raciborskich szkół podstawowych. Nie oznacza to jednak, że pozostali młodzi i starsi użytkownicy aquaparku będą się nudzić. Zarządcy swoją ofertę postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić.

W poniedziałek, 14 września, wzorem ubiegłego roku powrócili uczniowie miejskich szkół na regularne lekcje nauki pływania. Nie oznacza to jednak, że pływalnia w tym czasie niedostępna jest dla innych użytkowników. Wręcz przeciwnie! Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, rozpoczynają się o godz. 8.00 i trwają nawet do godz. 15.30. Prowadzone są w trzech grupach: początkującej, średnio zaawansowanej oraz zaawansowanej tylko w wyznaczonych miejscach w basenach. - Podczas zajęć wykorzystywane są maksymalnie cztery tory na dużym basenie oraz dwa w małym. Z całej reszty można korzystać bez przeszkód - mówi Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

Raciborski aquapark to chętnie odwiedzane miejsce przez cały rok, niezależnie od pogody za oknem. Argumentem na potwierdzenie tego jest liczba odwiedzin obiektu, jaką zanotowano w okresie wakacji (od 30.06 do 24.08). W tym czasie pływalnię odwiedziło ponad 50 tys. osób. – Mimo wielu upalnych dni, miłośnicy wodnych kąpieli chętnie wybierali nasz aquapark. Przewidujemy, że w okresie jesienno – zimowym, kiedy dni są coraz chłodniejsze i szybciej się ściemnia, ludzie będę szukali rozgrywki u nas. Dlatego chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić naszą ofertę – zapowiada Krzysztof Borkowski. – Na pewno będziemy kontynuować weekendowe darmowe nauki pływania oraz animacje wodne dla najmłodszych. Mogą z nich korzystać wszyscy chętni, niekoniecznie tylko uczniowie raciborskich szkół. Na pewno raz w miesiącu będę organizowane pokazowe lekcje nurkowania z profesjonalnym sprzętem. Chcemy częściej zapraszać instruktorów kajakarstwa, bo wiemy, że zajęcia te zawsze cieszyły się dużą popularnością. Będą gry i zabawy z okazji świąt. Nowością, jaką chcemy w tym roku wprowadzić, to pokazowe zajęcia pomocy przedmedyczne. Uważamy, że każdy powinien potrafi udzielić pierwszej pomocy, jeśli zajdzie się taka potrzeba – dodaje zarządca H2Ostróg.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, ale również atrakcyjniejsze miejsce rozrywki, jakim z pewnością jest aquapark w Raciborzu. Należy pamiętać, że korzystają z niego nie tylko dzieci, młodzież, ale również wielu seniorów. Dlatego dyrekcja, pomyślała też o najstarszych użytkownikach pływalni. W trakcie trwania przerwy technologicznej (24.08- 06.09) zamontowano dodatkowe barierki ułatwiające wejście do basenu rekreacyjnego. Dzięki tej drobnej inwestycji, również starsi pływacy mogą teraz bezpiecznie korzystać z oferowanych atrakcji.

***

Autor tekstu i zdjęć: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA  


***

H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. 
Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Kontakt:
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738,
32 724 28 84
Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7, 
III p., 47-400 RacibórzRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »