Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Nowy SMART Slate - przenośny i łatwy w użyciu tablet

Nowy SMART Slate - przenośny i łatwy w użyciu tablet
Zobacz więcej zdjęć »
SMART Technologies wprowadza na rynek bezprzewodowy, łatwy w użyciu tablet SMART Slate WS200. W połączeniu z interaktywnymi narzędziami: tablicą, wyświetlaczem i rysikiem umożliwia nauczycielom prowadzenie lekcji i zarządzanie treścią wyświetlaną na tablicy z dowolnego miejsca w sali.

SMART Slate został stworzony na podstawie opinii użytkowników uzyskanych w ramach szeroko zakrojonych testów. W rezultacie dodano kilka funkcji, takich jak: lepsza ergonomia, wygodne ładowanie przez łącze USB i dostępność w 10 językach. Nowa wersja WS200 zastąpi WS100 (dawniej bezprzewodowy tablet Airliner WS100). Produkt będzie dostępny w Polsce od 23 grudnia 2009. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dane zapisywane rysikiem na tablecie SMART Slate, w tym samym czasie wyświetlane są na ekranie komputera. Ponadto, bezprzewodowa technologia Bluetooth umożliwia nauczycielom i uczniom kontrolowanie aplikacji wyświetlanych na ekranie, pisanie oraz rysowanie elektronicznym atramentem. Tablet SMART Slate podłączony do komputera lub tablicy interaktywnej SMART, pozwala na otwieranie i przeglądanie folderów z dowolnego miejsca w klasie.  

Wprowadzone zmiany sprawiły, że SMART Slate jest mniejszy, lżejszy, i łatwiejszy do trzymania. Trzeci przycisk w menu umożliwia przystosowanie urządzenia do preferencji osobistych. Elektroniczna gumka do ścierania oraz rysik działający bez baterii, pozwalają na nanoszenie zmian wirtualnym atramentem w jeszcze bardziej intuicyjny sposób niż w wersji WS100. SMART Slate jest kompatybilny z szeroką gamą produktów SMART, wliczając w to interaktywny wyświetlacz z rysikiem - SMART Podium oraz interaktywną tablicę SMART. SMART Slate może być także używany z komputerem i rzutnikiem. 

„Przy dzisiejszym zróżnicowaniu sal lekcyjnych, uczniowie i nauczyciele doceniają możliwości przenośnego SMART Slate”, mówi Nancy Knowlton, prezes SMART Technologies. „To daje użytkownikom możliwość wirtualnej komunikacji z tablicą interaktywną SMART lub innymi urządzeniami z dowolnego miejsca w klasie"- dodaje.   

Właściwości SMART Slate WS200: Technologia bezprzewodowa – Bluetooth 2.1 zapewnia niezawodne połączenie bezprzewodowe o zasięgu do 9,1 m oraz niski pobór energii

Dokładne i precyzyjne pisanie – użycie rysika, który nie wymaga baterii, umożliwia płynne i precyzyjne pisanie, co pozwala na zarządzanie wyświetlanymi treściami

Ergonomiczny i poręczny – waga (zaledwie 612 g) oraz ergonomiczny kształt ułatwiają pracę oraz przenoszenie komputera

Wymiary - 26,6cm x 21,6cm x 2,6; obszar aktywnej powierzchni: 17,3cm x 10,8cm

Programowalne przyciski – do każdego z trzech przycisków przypisany jest klawisz skrótu, przez co dostosowanie urządzenia do preferencji osobistych każdego użytkownika nie stanowi problemu

Dostępność w wielu językach – urządzenie umożliwia naukę i pracę w 10 językach

Wygodne ładowanie – 6,5 godzinne ładowanie przez kabel USB pozwala na 24 godzinną, nieprzerwaną pracę urządzenia

Lepsza bateria – specjalny przycisk redukuje zużycie energii podczas trybu czuwania

Zabezpieczenia Kensington - zapewnia proste podłączenie wszystkich urządzeń kablowych oraz zabezpieczenie przed kradzieżą

Integracja produktów SMART - w pełni kompatybilne z produktami SMART, w tym z oprogramowaniem SMART Notebook

Ceny i dostępność
SMART Slate będzie dostępny w Polsce od 23 grudnia 2009. Sugerowana cena to 305 euro netto.
Więcej informacji o firmie SMART Technologies dostępnych jest na stronie www.smarttech.comW Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma IRS: www.tablice.net.pl   

O SMART Technologies: Od kiedy w 1991 roku SMART Technologies wprowadził swoją pierwszą dotykową tablicę interaktywną SMART Board™, firma rozpoczęła tradycję tworzenia innowacyjnych, łatwych w obsłudze rozwiązań, które zapewniły jej ogólnoświatową rozpoznawalność i zaufanie klientów. To właśnie tej tradycji SMART Technologies zawdzięcza swoją obecną pozycję globalnego lidera rynku tablic interaktywnych oraz strategiczną współpracę z Intel Corporation. Stale rozszerzana linia produktów SMART sprawiła, że praca zespołowa oraz skuteczne nauczanie oparte na technologiach interaktywnych są dostępne dla milionów ludzi na całym świecie.   

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Skarżyńska Monday PR Tel. (22) 487-84-21

E-mail: magdalena.skarzynska@mondaypr.pl 

Aleksandra Bojanowska Monday PR Tel. (22) 487-84-21

E-mail: aleksandra.bojanowska@mondaypr.pl         

2009 SMART Technologies ULC. SMART Board™, SMART Notebook software, SMART Response (Senteo), Airliner wireless slate, SMART Podium, SMART Document Camera, Bridgit conferencing software, smarttech and the SMART logo are trademarks or registered trademarks of SMART Technologies ULC. In the U.S. and/or other countries. All other third-party product and company names are for identification purposes only and may be trademarks of their respective owners.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »