Technologie » Komputery

Ochrona danych i bezpieczeństwo infrastruktury to najwyższe priorytety ekspertów IT w firmach

Ochrona danych i bezpieczeństwo infrastruktury to najwyższe priorytety ekspertów IT w firmach
Zobacz więcej zdjęć »
Wyeliminowanie możliwości nieautoryzowanej infiltracji sieci korporacyjnej oraz ochrona poufnych informacji to najbardziej krytyczne spośród licznych kwestii związanych z bezpieczeństwem infrastruktury firmowej.

Tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Kaspersky Lab przez B2B International w lipcu 2012 r.    

Pracownicy firm odpowiedzialni za krytyczne decyzje biznesowe, w tym te związane z bezpieczeństwem IT, zostali poproszeni o wskazanie trzech zadań, które uważają za najistotniejsze dla personelu IT. Najważniejszą kwestią okazało się uniemożliwienie cyberprzestępcom przeniknięcia do sieci korporacyjnej – wskazało na nią 31% badanych.   

Ochrona informacji została wskazana przez 27% badanych, a tym samym znalazła się na drugim miejscu najważniejszych zadań. Aby sprostać temu zadaniu, stosuje się różne metody: wykonywanie kopii zapasowej, przeciwdziałanie wyciekom danych spowodowanych przez pracowników, odpieranie cyberataków oraz wiele innych. Ze względu na to, że cyberprzestępcy polują przede wszystkim na poufne informacje, należy podjąć wszelkie możliwe działania, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Należy również zauważyć, że kontrolowanie wykorzystywania urządzeń mobilnych znajduje się dopiero na trzecim miejscu – zaledwie 13% zalicza współpracę z systemami MDM (Mobile Device Management) do trzech najbardziej krytycznych zadań. Jest to o tyle zastanawiające, że według tego samego badania 55% firm poważnie obawia się o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych. Obawa ta najwidoczniej nie przekłada się na priorytety w działaniu.    
   
Duże znaczenie ma stosowanie ograniczeń w instalacji i uruchamianiu oprogramowania na urządzeniach korporacyjnych z dostępem do informacji i usług biznesowych. Niezbędna jest wysokiej jakości ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem, zwłaszcza dla urządzeń z Androidem. Ponadto, smartfony i tablety muszą obsługiwać zdalną administrację, tak aby można było zablokować dostęp do urządzenia oraz usunąć informacje, w razie gdyby urządzenie zostało zgubione lub skradzione.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Aby ułatwić firmom zapoznanie się ze współczesnymi zagrożeniami oraz metodami walki z nimi, eksperci z Kaspersky Lab przygotowali specjalną stronę: http://www.kaspersky.pl/beready. Witryna ta zawiera wiele porad, które mogą pomóc w stworzeniu skutecznej polityki bezpieczeństwa uwzględniającej prywatne smartfony, tablety i laptopy pracowników, a także szczegółowe informacje na temat rozwiązań Kaspersky Lab dla firm.

Pełna wersja raportu oraz wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Kaspersky Lab przez B2B International w lipcu 2012 r. są dostępne na stronie http://www.kaspersky.com/downloads/pdf/kaspersky_global_it-security-risks-survey_report_eng_final.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »