Dom » Budownictwo

odNOWA z Polbruk. Konkurs na metamorfozę otoczenia posesji rozstrzygnięty

odNOWA z Polbruk. Konkurs na metamorfozę otoczenia posesji rozstrzygnięty
Zobacz więcej zdjęć »
Konkurs odNOWA z Polbruk trwał od 1 kwietnia do 30 września 2021r. Zadaniem konkursowym była metamorfoza otoczenia posesji z wykorzystaniem do tego celu produktów Polbruk.

 

 

Konkurs odNOWA z Polbruk trwał od 1 kwietnia do 30 września 2021r. Zadaniem konkursowym była metamorfoza otoczenia posesji z wykorzystaniem do tego celu produktów Polbruk. Wśród nadesłanych zgłoszeń znalazło się wiele efektownych aranżacji strefy wejściowej, a także podjazdów, tarasów, ścieżek oraz altan.

 

Komisja Konkursowa uhonorowała nagrodą te aranżacje, które wyróżniały się spójnością projektową, oryginalnością i kreatywnością, a także przemyślanym układem i doborem kolorystycznym. Nagroda główna w postaci zwrotu kosztu zakupu produktów Polbruk wykorzystanych w metamorfozie trafiła do P. Filipa Kubisa. Jury konkursowe przyznało również dwadzieścia wyróżnień, które nagrodzone zostały wygodnymi, designerskimi podwieszanymi fotelami ogrodowo-tarasowymi typu kokon. Powstałe w wyniku metamorfozy realizacje prezentowały wysoki poziom projektowy i zaskakiwały ciekawym podejściem do aranżacji otoczenia domu.

„Zdjęcia nadesłane do konkursu pokazały jak w ostatnich latach wzrosła świadomość dotycząca aranżacji otoczenia wokół domu. Indywidualni inwestorzy zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność przestrzeni zewnętrznej, ale również na jej estetykę i harmonię. Ogromnie cieszy także fakt, że w przesłanych zgłoszeniach konkursowych było wiele aranżacji zieleni. Widać, że odchodzimy od postrzegania prefabrykatów betonowych jedynie jako rozwiązania na nawierzchnię i coraz częściej wykorzystujemy je do budowy estetycznych kwietników, donic czy innych elementów małej architektury.”- mówi Wojciech Średniawa, Główny Projektant w firmie Polbruk.

W zwycięskim projekcie wykorzystano na nawierzchnię kostki MultiComplex i Napoli w kolorze nerino oraz Napoli w fakturze płukanej i kolorze grafitowym. W aranżacji użyto również trzech typów obrzeży: Modern, Lingo i Flesz, również w kolorze grafitowym oraz stopni schodowych Grando nerino. Całość aranżacji utrzymana jest w szlachetnych szarościach pięknie komponujących się z zielenią trawnika, brązami kory ogrodowej oraz bielą grysu i otoczaków. Obrzeża wykorzystane zostały do wykończenia alejek oraz budowy rabat. W wykonanej metamorfozie po zmroku na pierwszy plan wysuwa się pięknie podświetlony podjazd do garażu oraz widoczna z tarasu fontanna w kształcie kul, która jest wyeksponowana przy pomocy obrzeża Flesz. Obrzeże to tworzy dla niej stylową ramę, a także jest dodatkowym źródłem nastrojowego światła, dzięki temu, że zamontowano pod jego daszkiem taśmę LED. Taras w zwycięskim projekcie jest podniesiony i prowadzą na niego efektowne stopnie schodowe Grando, które doskonale uzupełniają aranżację. Całość pięknie komponuje się ze stylem budynku, co przy projekcie przestrzeni zewnętrznej jest niezwykle ważne. Laureatom należą się szczere gratulacje, a wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za udział w konkursie.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Polbruk S.A. – to największy obecnie producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

O firmie

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcem

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tok Tok
http://toktok.com.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~GregXI 2021-11-01 16:39:47

    W temacie aranżacji i rzetelnej pracy przy nawierzchniach polecam Poradnik na stronie Buszremu


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »