Technologie » AGD - RTV

Odtwarzacz z technologią Hollywood Quality Video

Odtwarzacz z technologią Hollywood Quality Video
Zobacz więcej zdjęć »
Fani kina w rozdzielczości FullHD powinni przyjrzeć się odtwarzaczowi 5. generacji Samsungowi BD-P2500. Wyposażony w technologię Hollywood Quality Video ma zapewniać niespotykaną wcześniej jakość dźwięku i obrazu.

Samsung BD-P2500 odtwarza nie tylko płyty Blu-ray, ale jest też urządzeniem kompatybilnym z dotychczasowymi formatami DVD, CD, AVCHD. Co więcej, procesor Hollywood Quality Video, stworzony przez firmę Silicon Optix, ma ustanowić nowy standard w odbiorze obrazu. HQV pozwala odtworzyć filmy z płyt DVD w zupełnie nowej, niespotykanej wcześniej jakości.

Dzięki technologii przetwarzania obrazu procesora Hollywood Quality Video, dostępnej do tej pory wyłącznie dla największych stacji telewizyjnych, odtwarzacz potrafi zamienić dowolny, dostarczony do niego sygnał wideo (również analogowy) do postaci cyfrowej 1080p, uwydatniając detale i redukując szumy. Nawet w przypadku płyt DVD. Dzięki Bitstream Audio Out, odtwarzacz obsługuje również format HD Audio w najwyższej jakości, bez konieczności stosowania kompresji. Po zastosowaniu wyjścia HDMI 1.3 możemy sygnał audio, nagrany w różnych standardach, wysłać w postaci cyfrowej na zewnętrzny dekoder dźwięku przestrzennego umieszczony np. w amplitunerze.  Dodatkowo, model BD-P2500 wyposażony został w analogowe wyjście 7.1.Pamięć flash o pojemności 1 GB daje możliwość odtworzenia standardu BD 1.1 i pozwala na podgląd dodatkowych materiałów zawartych na płycie (bonus view) w trakcie oglądania filmu; funkcja PIP (Picture in Picture). Odtwarzacz może pobrać z płyty oprogramowanie BD Java, które po zainstalowaniu na wewnętrznej pamięci buforowej umożliwi uruchomienie różnego rodzaju gier video; najczęściej powiązanych tematyką z filmem i umieszczonych na płycie przez producentów.

Odtwarzacz Samsung Blu-ray BD-P2500 przygotowany jest do zmiany standardu 1.1 do wersji 2.0 (BD-Live Ready), która sprawia, że urządzenie wyposażone w złącze sieciowe Ethernet, odtwarzając odpowiednią płytę, może wyszukiwać i ściągać z serwera wydawcy płyty dodatkowy materiał dotyczący filmu lub jego produkcji. Blu-ray BD-P2500 wyposażony został również w funkcję Anynet, która umożliwia sterowanie odtwarzacza za pomocą pilota od telewizora.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »