Rozrywka i wypoczynek » Sport

Odżywki białkowe

Mówiąc o białku stosowanym przez sportowców, wskazać możemy na bardzo różne odżywki. Jednakże, jeśli chcemy wskazać na najlepszą odżywkę białkową, która ma nam najwięcej do zaoferowania, to bez wątpienia musimy powiedzieć o białku serwatkowym.

Opcjonalnie możemy jeszcze wskazać na białko kazeinowe, gdyż tak naprawdę te dwa rodzaje białek można postawić na równi ze sobą, aczkolwiek na pewno nie powinny one być stosowane w tym samym czasie. Białko serwatkowe posiada szybki czas wchłaniania, a tym samym nadaje się ono do stosowania chociażby bezpośrednio po treningu w celu uzupełnienia energii, uzupełnienia aminokwasów, a tym samym osiągnięcia lepszych rezultatów treningowych.

Białko kazeinowe

Jeśli natomiast mówimy o białku kazeinowym, to jego działanie jest bardzo podobne do działania białka serwatkowego, aczkolwiek musimy tutaj mówić o znacznie dłuższym czasie wchłaniania. Białko kazeinowe bardzo dobrze się sprawdza chociażby bezpośrednio przed snem. W ten sposób dostarczając odpowiedniej ilości aminokwasów, znacząco ograniczamy procesy kataboliczne zachodzące w naszych mięśniach, co oczywiście wpływa na nasze możliwości treningowe i na osiągane rezultaty. Białko serwatkowe jest tym, po które sięgamy znacznie częściej, a więc możemy powiedzieć, że jest ono bardziej popularne.

Białko serwatkowe

Białko serwatkowe posiada trzy zasadnicze postacie. Możemy mówić o koncentracie białka serwatkowego, o jego izolacie jak również o hydrolizacie. Każda z tych form różni się między sobą ceną, ale różni się także właściwościami. Niewątpliwie spośród wszystkich trzech form białka serwatkowego najlepszymi właściwościami cieszy się hydrolizat, a zaraz po nim można wskazywać na izolat białka serwatkowego. Oczywiście nie powiemy, że koncentrat białka serwatkowego jest znacznie gorszy, gdyż tak naprawdę również o koncentracie białka serwatkowego należy się wypowiadać wyłącznie pozytywnie. Koncentrat białka serwatkowego to odżywka, dzięki której także można bardzo wiele osiągnąć, można nią bardzo wydatnie się wspomóc w osiąganiu różnych celów treningowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »