Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Klasa ze Snów” – czas na zgłoszenia!

Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Klasa ze Snów”  – czas na zgłoszenia!
Zobacz więcej zdjęć »
Rozpoczęła się 8. edycja popularnego konkursu, w którym od lat biorą udział szkoły z całej Polski. Wartość nagród przekracza tym razem 40 000 złotych.

W ramach inicjatywy zaplanowano konkurs plastyczny dla klas I-III, konkurs filmowy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz konkurs metodyczny dla nauczycieli. Czas na zgłoszenie jest do 15 marca 2018 r. Pracę należy dostarczyć do 16 kwietnia 2018 roku. Warto jednak wcześniej zapoznać się z regulaminem, bo zadanie konkursowe może okazać się wyzwaniem!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Klasa ze Snów” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Dyrektor Szkoły”, „Forum Placówek Niepublicznych”, „Głos Nauczycielski” „Głos Pedagogiczny”, „TIK w edukacji”, „Monitor Dyrektora Szkoły”, „Nowe Horyzonty Edukacji”.

Organizatorem konkursu jest ViDiS SA – właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl

Bliższe informacje: www.klasazesnow.pl oraz na profilu www.facebook.com/klasazesnow.

 

 

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie przez stronę internetową www.klasazesnow.pl. Może to zrobić dyrektor placówki, albo jej pracownik.

Najmłodsi uczniowie przygotowują pracę plastyczną pt. „Mój robot ze snów”. Tylko jedna praca może reprezentować szkołę. Stworzyć ją musi uczeń klas I-III szkoły podstawowej. Powinna być  w formie płaskiej, wykonana dowolną techniką, w formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A3. Potrzebny jest też krótki komentarz autora dotyczący tematu konkursu i będący dosłownym zapisem jego słów. Dzieło należy zapisać w formacie .jpg z zastrzeżeniem maksymalnego rozmiaru pliku do 2 MB.

Zadaniem konkursowym dla starszych uczniów jest stworzenie filmu reklamowego na temat „Szkoła, robot i my!”. Tylko jeden film ze szkoły może brać udział w konkursie. Ważne jest spełnienie wymagań formalnych. Konieczna jest dwusekundowa plansza z nazwą szkoły na początku, film powinien posiadać cechy reklamy, w tym hasło reklamowe stworzone przez uczestników i nie obciążone prawami osób trzecich, film nie może trwać dłużej niż 45 sekund i musi przedstawiać wizerunek robota stworzonego na potrzeby konkursu. Minimalna rozdzielczość, której oczekuje organizator to 720p.

W bieżącej edycji zostało również zaplanowane zadanie dla nauczycieli w ramach konkursu metodycznego. Praca, którą może przygotować jeden lub zespół dwóch pedagogów musi zawierać konspekt zajęć z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Praca powinna uwzględniać sprzężenie zwrotne (maksymalnie 2500 znaków) i być opatrzona 1-4 zdjęciami dokumentującymi przeprowadzenie zajęć.

 

Harmonogram konkursu jest następujący:

Rejestracja Uczestników: do 15 marca 2018 roku.

Nadsyłanie prac: od 1 listopada 2017 do 16 kwietnia 2018 roku.

Obrady Komisji Konkursowej: od 17 kwietnia do 17 maja 2018 roku.

Ogłoszenie wyników konkursu: 23 maja 2018 roku.

Wręczenie nagród: pierwsza połowa czerwca 2018 roku.

 

Szczegółowe informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie www.klasazesnow.pl

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »