Dom » Ogrody

Ogród w oświetleniu LED-owym

Polskie ogrody coraz częściej oświetlają diody LED. Tradycyjne źródła światła, cieszące się dotąd największą popularnością, są stopniowo zastępowane nową technologią. Co daje przewagę oświetleniu LED w naszych ogrodach?

Coraz więcej polskich ogrodów zachwyca profesjonalną aranżacją. Liczy się odpowiedni dobór i rozmieszczenie przestrzenne roślin i dekoracji. Wieczorami nic nie robi tak dobrego wrażenia, jak dobrze wykorzystane oświetlenie podkreślające piękno ogrodu. Oświetlenie akcentujące LED, do niedawna używane głównie w celu wyeksponowania towarów sklepowych, dziś znajduje w nim coraz większe zastosowanie.
 
Oświetlenie akcentujące LED stosowane jest do wyszczególnienia pojedynczych części pomieszczenia czy ogrodu. Tego typy oświetlenie przyciąga uwagę szczególnie wtedy, kiedy mamy do czynienia z bardzo jasnym światłem, czyli silniejszym od oświetlenia ogólnego.

Dlaczego akurat oświetlenie LED-owe jest tak użyteczne na zielonych przestrzeniach?

- Jest kilka powodów. Dioda LED pozwala na uzyskanie dowolnego koloru światła bez używania specjalnych filtrów. Do jej zasilenia potrzebne jest mniej energii elektrycznej, gdyż przekształca ją bezpośrednio w światło bez marnotrawienia prądu na wydzielanie ciepła. Oświetlenia LED-owe są komponentami wyprodukowanymi z ciał stałych, dzięki czemu trudno je zniszczyć poprzez zewnętrzne uderzenia. Ponad to, diody światła LED-owego nie zawierają rtęci, przez to są dużo bezpieczniejsze dla środowiska niż inne technologię – tłumaczy Karol Staniszewski z Centrum Sprzedaży Elektroniki i Elektrotechniki.

 Okazuje się, że oferta jaką już teraz proponują europejskie rynki jest niezwykle różnorodna i niczym nie odbiega od japońskich super-technologii. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez LED Inside – w niedalekiej przyszłości, rynek oświetlenia LED osiągnie stopę wzrostu na poziomie 38%, a co za tym idzie, Europa stanie się drugim co do wielkości, zaraz po Japonii, rynkiem oferującym taki rodzaj oświetlenia. Ogromne zainteresowanie i ciągle rosnąca sprzedaż napędzają modę na oświetlanie ogrodów.

Niewątpliwie, ogród to bardzo istotna część naszej posesji. To właśnie tam, zapraszamy naszych przyjaciół w ciepłe letnie wieczory. Z chęcią korzystamy z otaczającego nas roślinnością otoczenia oraz niezwykłej aury tego miejsca, a jej zaakcentowanie nowoczesnej technologii oświetleniem może okazać się wspaniałym pomysłem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »