Dom » Architektura

Ogród zimowy w systemie PLANUM – płaski dach z gwiazd wykonany...

Ogród zimowy w systemie PLANUM – płaski dach z gwiazd wykonany...
Zobacz więcej zdjęć »
Płaska konstrukcja dachowa systemu PLANUM – nowość w ofercie WIGA System - stanowi nowatorską syntezę architektonicznego minimalizmu i niebywałej funkcjonalności, opierającej się na najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

Dach PLANUM polecany jest przede wszystkim w miejscach, których nietypowe rozmiary nie dają możliwości postawienia ogrodu zimowego o dużym spadku dachu,  implikując tym samym niestandardowe rozwiązania. Bowiem właśnie owe niestandardowe rozwiązania są tym, co firmę WIGA System wyróżnia na rynku.

Na pierwszy rzut oka zestawienie słowa „ogród” z mroźnym przymiotnikiem „zimowy” przywołuje na myśl skojarzenia mocno odbiegające od sielskiej wizji kwiatów skąpanych w soczystej zieleni. Nic bardziej mylnego! Firma WIGA System dzięki innowacyjnemu systemowi płaskich konstrukcji dachowych sprawi, że marzenia o oszczędnym w formie zimowym ogrodzie, pełnym bujnej i egzotycznej roślinności stają się jak najbardziej realne.

PLANUM – nie rezygnuj z marzeń
System dachu płaskiego PLANUM – nowość na polskim rynku dystrybuowana przez firmę WIGA System – został opracowany przez biuro inżynierskie  Suprotec w Niemczech. Konstrukcja dachowa PLANUM daje szansę na realizację  pierwotnych planów i zamierzeń wszystkim tym, którzy z braku miejsca na spad dachu wymarzonego ogrodu zimowego, zmuszeni byli zrezygnować z jego budowy. Dzięki tylko 2,5-stopniowemu nachyleniu zewnętrznej tafli dachu, możliwe jest idealne jego dopasowanie do bryły domu. Odbywa się to bez zbędnych i jednocześnie zwiększających finalne koszty przedsięwzięcia, skosów i załamań szklanych powierzchni elementów połaciowych. System płaskich konstrukcji dachowych PLANUM – nowość w ofercie firmy WIGA System - może stanowić  doskonałe przedłużenie klasycznego dachu, przez co, prócz oszczędności zagospodarowanej przez oranżerię przestrzeni, zyskujemy szlachetną w swej prostocie strukturę całego ogrodu zimowego. Znakomitą wiadomością dla entuzjastów i zwolenników energooszczędności jest fakt, iż system ten idealnie pasuje do niemalże wszystkich konstrukcji pionowych (przesuwnych, harmonijkowych, rozwiernych i rozwierno-uchylnych), gwarantując jednocześnie łatwą wentylację. Tym samym zostaje wyeliminowane niebezpieczeństwo powstawania  mostków termicznych,  przez które następuje wzmożona ucieczka  cennego ciepła na zewnątrz obiektu.

PLANUM- zaplanuj własną harmonię
Podczas wyboru projektu ogrodu zimowego kierujemy się nie tylko jego funkcjonalnością czy też kosztem realizacji, ale również bierzemy pod uwagę wymiar czysto estetyczny. Decydując się na ogród zimowy, urozmaicamy powierzchnię mieszkalną domu automatycznie zwiększając jego standard, a co za tym idzie, również wartość rynkową. Fikuśne, okrągłe lub trapezoidalne konstrukcje, choć prezentujące się niezwykle atrakcyjnie, nie zawsze będą się ładnie komponować z bryłą naszego domu i jego otoczeniem. Piękno najczęściej tkwi w niewyszukanej prostocie, o czym doskonale wie firma WIGA System. Nowość na rynku ogrodów zimowych - system płaskich konstrukcji dachowych PLANUM - nadaje się, ze swoim charakterystycznym, kubistycznym stylem, zarówno do ultra nowoczesnej, jak i tradycyjnej,  bardziej stonowanej w formie zabudowy.

PLANUM – postaw na indywidualność
Kto powiedział, że każdy zimowy ogród musi być taki sam? Firma WIGA System wychodząc naprzeciw surowym wymaganiom użytkowników, oferuje możliwość twórczej realizacji indywidualnych pomysłów właścicieli domów, projektantów i inwestorów, czyniąc dany ogród zimowy niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju. Ten zaskakująco oryginalny efekt możemy uzyskać za pomocą pomalowania (również według indywidualnego pomysłu) zupełnie płaskiej tafli wewnętrznej zadaszenia stworzonego w oparciu o system PLANUM. Dodatkowym atutem płaskiej konstrukcji dachowej oferowanej przez WIGA System, wpływającym na jej przesycony elegancją design, jest fakt, iż system ten nie ma widocznych połączeń a rury spustowe są skutecznie ukryte przed wzrokiem, doszukujących się mankamentów zazdrośników. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie w wykorzystaniu zewnętrznych rolet, służących zacienieniu wnętrza oranżerii. Możemy pokusić się również  o montaż automatycznie otwieranych okien połaciowych, dodatkowo wspierających system wentylacji w elementach pionowych. Jeśli natomiast chcielibyśmy kolorystycznie urozmaicić nasz nowy ogród zimowy, możemy wybierać spośród przebogatej palety RAL, oferującej niemal wszystkie barwy świata. Granice oryginalności wyznacza nam tylko własna wyobraźnia. 

Technologicznie zaawansowany system zatrzasków, którymi opatrzone są wszystkie elementy nowego systemu płaskich konstrukcji dachowych PLANUM, znacznie ułatwiają pracę wykonawcom. Znajduje to bezpośrednie przełożenie na szybkość i sprawność montażu. Wysokie parametry cieplne, świetna izolacyjność wilgotnościowa użytych profili i przeszkleń, prostota i minimalizm stylu oraz indywidualne podejście do potrzeb użytkownika sprawiają, że za pomocą firmy WIGA System w wyjątkowo krótkim czasie staniemy się dumnymi posiadaczami ogrodu zimowego, który będzie zieloną enklawą ciszy i harmonii, nawet w czasie najsroższych zim.

System płaskich konstrukcji dachowych do ogrodów zimowych PLANUM - wycena wraz z terminem realizacji podawana na indywidualne zapytanie.

WIGA System – Ogrody zimowe
Magazyn i biuro: ul. Towarowa 17A tel: 695 325 095
Oddział w Warszawie, porady techniczne: 695 642 448,
www.wigasystem.pl

---------------------------------------------------------------------------------
Wiga System zajmuje się projektowaniem oraz doradztwem technicznym dotyczącym ogrodów zimowych. Dodatkowo dostarcza nowoczesne materiały, systemy aluminiowe do budowy konstrukcji ogrodów zimowych.
Wiga System realizuje projekty ogrodów zimowych na specjalne życzenie klientów, opracowując indywidualne projekty dotyczące konstrukcji oraz designu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, wysoce wykwalifikowanym pracownikom oraz najnowocześniejszym materiałom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »