Dom » Budownictwo

Okucia okienne – czym się kierować przy ich wyborze?

Okucia okienne – czym się kierować przy ich wyborze?
Zobacz więcej zdjęć »
Myśląc o oknie przed oczami staje nam obraz lśniącej szyby osadzonej w eleganckiej ramie. Okucie - mało widoczny, ale bardzo istotny element okna, w tej wizji jest nieuwzględniony. A szkoda, bo to od okuć w dużej mierze zależy nasz komfort i bezpieczeństwo.

Rodzaj użytych okuć decyduje o skutecznym funkcjonowaniu okien - o jego zabezpieczeniu przeciwwyważeniowym, sposobie jego otwarcia i możliwościach wentylacji, a także o bezproblemowym, długotrwałym działaniu.

Jakie okucia wybrać, aby we własnym domu czuć się bezpiecznie, komfortowo a jednocześnie cieszyć się eleganckimi oknami idealnie dopasowanymi do wystroju wnętrza?

Dom wypełniony światłem

Jasne, zalane słońcem wnętrza to marzenie niejednego z nas. Aby we własnym domu móc cieszyć się olbrzymią ilością światła warto zainwestować w duże okna. Solidne, niezawodne okucia są jednak elementem niezbędnym do realizacji tego marzenia. „Standardowe okucia mogą nie wytrzymać ciężaru wielkopowierzchniowych okien, dlatego też, decydując się na tego typu rozwiązanie, warto sprawdzić nośność okucia. Dla przykładu - okucie SELECT, dostępne w ofercie firmy OknoPlus, daje możliwość konstruowania skrzydeł o wadze do 150 kg. Takie parametry dają gwarancję, że okno wytrzyma próbę czasu, a my przez długie lata będziemy odpoczywać we wnętrzach wypełnionych światłem”, mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Nowość - okucia SELECT - otwarta kwestia otwarcia

Wygląd okucia wydaje się być najmniej ważnym argumentem przemawiającym za jego wyborem. Tymczasem tej kwestii absolutnie nie należy bagatelizować. Przecież eleganckie okna są wizytówką i ozdobą naszego domu, zatem należy zadbać o wszystkie detale. „Bardzo ciekawą rynkową nowością są dostępne w ofercie OknoPlus okucia SELECT z zawiasami ukrytymi w luzie wrębowym. Zastosowanie szyny zawiasu skrzydła i adaptera powoduje optymalny rozkład sił działających na okucie - przeniesienie ciężaru skrzydła na dolne naroże ościeżnicy. Konstrukcja ta gwarantuje wysoką wytrzymałość i stabilność okucia oraz zapewnia wyjątkową trwałość okna i minimalne zużycie - zwłaszcza przy dużych obciążeniach. Ukryte zawiasy gwarantują zaś dużą szczelność okien, dzięki czemu przyczyniają się do wzrostu ich energooszczędności i dźwiękochłonności, ale także istotnie poprawiają estetykę okna. Nie musimy martwić się bowiem o kolor osłonek zawiasów, o ewentualne przebarwienia czy wyłamania. W oknach z klasycznymi okuciami przestrzeń między zawiasami a murem najczęściej jest zabrudzona często z pozostałościami niedoczyszczonego tynku. Proszę zwrócić na ten problem uwagę obserwując okna np. sąsiadów. Wybierając okucie SELECT te problemy mamy „z głowy”mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Okucia – tak ważne, a niestety tak często pomijane przy decyzji o zakupie okien. Aby móc w pełni rozkoszować się ciepłem, komfortem i bezpieczeństwem we własnych czterech ścianach warto  jednak poświęcić im trochę uwagi i wybrać rozwiązanie trwałe i solidne, np. dostępne w ofercie OknoPlus okucie SELECT. Będzie to bowiem okucie na miarę naszych potrzeb.

Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »