Rozrywka i wypoczynek » Sport

Olympia

Olympia
Zobacz więcej zdjęć »
Olympia to film dokumentalny ukazujący Letnie Igrzyska z 1936r. Prezentuje nie tylko kulisy Olimpiady, ale również towarzyszący jej kontekst historyczny, przez co może wzbudzać kontrowersję. Magazyn „Time” umieścił go na swojej filmowej liście wszech czasów.

Wspomnienia z Letniej Olimpiady w 1936r to nie tylko zacięta rywalizacja o medale, ale również liczne protesty opinii publicznej i świata sportu przeciwko miejscu, w którym miała się odbyć - Berlinie. Organizatorzy obawiali się bojkotu, a w Barcelonie próbowano nawet przeprowadzić konkurencyjne zawody, które nie doszły do skutku.

Igrzyska odbyły się zgodnie z planem w Niemczech. Wówczas, po raz pierwszy w historii znicz zapłonął Greckim ogniem, a całe wydarzenie transmitowała telewizja. Wprowadzono także wiele nowych dyscyplin sportowych: piłkę ręczną, kajakarstwo i koszykówkę.

Materiał upamiętniający to wydarzenie powstał dzięki Reni Riefenstahl i jest pierwszą kroniką filmową poświęconą Olimpiadzie, jaka kiedykolwiek powstała.   Nie możecie tego przegapić!

 

Zapraszamy do oglądania filmu dokumentalnego
„Olympia”
21 i 22 lipca o godzinie 22:00 i 23:00 na antenie ESPN Classic

 

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »