Technologie » Internet

Opera na nowo definiuje synchronizację przeglądarek

Opera na nowo definiuje synchronizację przeglądarek
Zobacz więcej zdjęć »
Opera wypuszcza nowe wersje przeglądarki stacjonarnej i na Androida. Jednoczesna premiera najnowszych przeglądarek ma na celu podkreślenie całkowicie przebudowanej funkcji synchronizacji pomiędzy nimi. Opera na Androida osiąga wersję 60, a Opera stacjonarna wersję 71.

Nowa wersja flagowej przeglądarki Opery na Androida posiada kompletnie zmodernizowaną funkcję synchronizacji, która pozwala na szybkie powiązanie Opery na urządzeniu z Androidem z Operą na komputerze z systemem Windows, MacOS lub Linux poprzez zeskanowanie kodu QR.

Przeglądarka Opera na Androida posiada teraz także popularną funkcję Flow, znaną z Opery Touch, oraz nową funkcję Polecane witryny na stronie startowej.

Tymczasem najnowsza wersja Opery stacjonarnej wyposażona jest w przydatną funkcję Easy Files. Podczas załączania plików w przeglądarce Opera, funkcja Easy Files pokazuje użytkownikowi ostatnio pobrane pliki w formie wizualnej, ułatwiając szybki wybór właściwych plików, bez konieczności przeszukiwania folderów czy pamiętania nazw plików.

Synchronizacja bez adresu email i hasła

W nowej wersji przeglądarki na Adroida, Opera usunęła wiele tradycyjnych utrudnień związanych z synchronizacją urządzeń: konieczność pamiętania różnych, długich loginów i haseł. Użytkownicy mogą teraz po prostu wejść na stronę opera.com/connect na komputerze lub tablecie i zeskanować widoczny tam kod QR przy użyciu czytnika kodów QR w Operze na Androida, zlokalizowanego bezpośrednio na pasku wyszukiwania.

Po wykonaniu tego kroku, funkcja Sync zsynchronizuje wszystkie hasła, zakładki, ulubione witryny szybkiego wybierania, wpisaną historię przeglądania i otwarte zakładki, a także nowo zintegrowaną funkcję Flow pomiędzy urządzeniami.

Ludzie nie synchronizują telefonów z komputerami, bo nie znoszą uciążliwego wpisywania loginów i długich haseł – powiedział Stefan Stjernelund, Menedżer Produktu Opera for Android. –W najnowszych wersjach Opery znacząco ułatwiamy im życie: jedyne, co muszą zrobić, aby połączyć urządzenia, to zeskanować telefonem kod QR z przeglądarki w komputerze.

Funkcja Sync nie wymaga podawania danych logowania. Użytkownicy zawsze mogą jednak skorzystać z możliwości dodania konta email i hasła, aby móc przywrócić dane w przypadku utraty któregoś z urządzeń.

Opera była pierwszą przeglądarką, która już 13 lat temu umożliwiła synchronizację pomiędzy wersjami mobilnymi i stacjonarnymi. Dzisiaj robimy wielki krok naprzód, upraszczając to bardziej niż kiedykolwiek – dodał Stjernelund.

Flow teraz również w Operze na Androida

Nowa wersja przeglądarki Opera na Androida jest wyposażona także we Flow, funkcję znaną z przeglądarki Opera Touch, która umożliwia użytkownikom udostępnianie sobie samym plików, linków, filmów na YouTube, zdjęć czy własnych notatek poprzez dzielenie się nimi pomiędzy mobilną i stacjonarną przeglądarką Opera.

Flow to bardzo wygodny sposób przesyłania notatek, zdjęć i innych plików, które chce się wykorzystać później, dający dostęp z różnych przeglądarek Opera. Dostaliśmy wiele próśb od użytkowników, którzy uwielbiają tę funkcję w Operze Touch, i na nie zareagowaliśmy – powiedział Stjernelund. – Flow jest funkcją niezwykle przydatną i popularną wśród użytkowników Opery, a modernizacja sposobu synchronizacji przeglądarek stworzyła znakomitą okazję do jej wprowadzenia.

Użytkownicy mogą przesyłać do Flow treści takie jak odnośniki do stron, tekst czy obrazy zaznaczając je i wybierając “Wyślij do Flow” z menu kontekstowego. Mogą również udostępnić obecnie przeglądaną witrynę klikając na strzałkę po prawej stronie paska adresu w przeglądarce na komputerze albo w menu kontekstowym strony w prawym górnym rogu Opery na Androida. Flow pozwala także użytkownikom wkleić i przesłać pliki o wielkości do 10 MB, które przez 48 godzin czekają na pobranie na inne urządzenie, a następnie są usuwane.

W przeglądarce Opera for Android można wejść do Flow poprzez menu O. Funkcja Flow jest w pełni szyfrowana, więc Twoje osobiste notatki i wszelkie treści tam przechowywane pozostaną znane tylko Tobie.

Ulubione strony internetowe są zawsze pod ręką dzięki nowej funkcji Strony Sugerowane

Opera zawsze była pionierem w branży przeglądarek i jako pierwsza wprowadziła panel szybkiego wybierania w swoich przeglądarkach. W nowej wersji Opery na Androida strona szybkiego wybierania działa jeszcze inteligentniej i dynamiczniej, dzięki dodaniu przez Operę nowej funkcji Polecane witryny.

Funkcja Polecane witryny identyfikuje strony najczęściej odwiedzane przez użytkownika. Docelowo są one wyświetlane tuż poniżej tradycyjnej części ekranu szybkiego wybierania.

W internecie wszyscy mamy swoje przyzwyczajenia – powiedział Stjernelund. –Polecane witryny dają nam szybszy sposób dotarcia do interesujących treści, bez konieczności ręcznego dodawania stron do ekranu szybkiego wybierania lub zakładek.

Do przedstawiania sugestii wykorzystywanych jest kilka źródeł, w tym strony offline oraz często odwiedzane artykuły i domeny. To wszystko ułatwia korzystanie z przeglądarki, zapewniając lepszą personalizację. Użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z tej funkcji, mogą ją łatwo wyłączyć w Ustawieniach.

Najmocniejsze ulubione przeglądarki

Przeglądarka Opera na Androida jest budowana i projektowana w Skandynawii, aby zapewniać użytkownikom najwyższej jakości doświadczenia online, czyniąc je szybszymi, bezpieczniejszymi i bardziej osobistymi. Przeglądarka Opera na Androida wyposażona jest w szeroki wybór funkcji, jakich nie oferuje żadna inna preinstalowana lub domyślna przeglądarka, obejmujących wbudowaną darmową sieć VPN bez ograniczeń, zintegrowany skaner kodów QR, łatwy w użyciu portfel kryptowalut oraz funkcję blokowania dialogu plików cookie.

Przeglądarka Opera na Androida niedawno otrzymała ponad 100 aktualizacji funkcji, stając się najmocniejszą przeglądarką mobilną w Sklepie Google Play.

Przeglądarka Opera na komputeyr (Win, MacOS, Linux) jest osobistą, ulubioną przeglądarką milionów ludzi na całym świecie. Opera wyróżnia się najwyższym poziomem ochrony prywatności i bezpieczeństwa, wbudowaną w przeglądarkę siecią VPN, blokowaniem reklam, a także przyjazną dla użytkownika obsługą i wbudowanymi komunikatorami, takimi jak WhatsApp, Telegram, Instagram i Facebook Messenger.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Parol PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »