Technologie » Internet
Opera przedstawia Reborn 3: pierwszą przeglądarkę na komputery gotową na Web 3.0 - Internet jutra.
Przeciętny użytkownik internetu spędza ponad sześć godzin w sieci dziennie. Im więcej czasu spędzamy w internecie, tym jednak bardziej jesteśmy narażeni na zagrożenia płynące z sieci. Reborn 3 (Opera 60) to nowa przeglądarka, która ma poprawić jakość naszego życia online. Na start użytkownicy otrzymują nie tylko nowy interfejs przeglądarki, ale także wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Opera staje się także pierwszą przeglądarką na komputery z wbudowanym portfelem kryptowalut i możliwość przeglądania Internetu 3.0. Nowe funkcjonalności pozwalają na dokonywanie transakcji oraz interakcję z Internetem 3.0 opartym o technologię blockchainu.
Zapewniając także darmową, nielimitowaną usługę VPN w ramach przeglądarki, Opera zapewnia użytkownikom nie tylko bezpieczeństwo, ale i kontrolę nad tym, co robią w internecie.
– Internet zmienił nasze życie. Obecnie prawie każdy z nas cały czas jest online. Ale im więcej czasu spędzamy w sieci, tym bardziej potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprawować kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością w naszym cyfrowym życiu – mówi Krystian Kolondra, EVP Opera, Head of Browsers. – Opera stawia pierwszy krok w stronę Internetu 3.0, sieci nowej generacji, w której użytkownicy sprawują pełną kontrolę. Naszym zdaniem, każda przeglądarka w 2019 r. powinna być gotowa na interakcję z Internetem 3.0.
Internet 3.0 – sieć przyszłości
Internet 3.0 to sieć przyszłości oparta na technologii blockchainu. Od dziś użytkownicy Opery mogą wpisać adres aplikacji Web 3 w pasek adresu przeglądarki Opera i bez przeszkód korzystać z tego internetu nowej generacji.
– Technologia blockchainu oddaje kontrolę z powrotem w ręce internautów – dodaje Kolondra. – Dzięki niej mogą zawierać transakcje w Internecie 3.0 i identyfikować się na stronach internetowych bez niepotrzebnego nadmiernego dzielenia się swoimi danymi.
Przeglądaj internet 3.0 na komputerze, autoryzuj transakcje na smartfonie
Portfel kryptowalut w Operze na komputery synchronizuje się z portfelem w mobilnej Operze na Androida. Dzięki temu użytkownik ma stałą kontrolę nad kluczami do swojego portfela, które nigdy nie opuszczają jego smartfona. W praktyce wygląda to tak, że gdy nastąpi konieczność identyfikacji na stronie w Internecie 3.0 lub autoryzacji transakcji, użytkownik otrzyma powiadomienie na swój smartfon. Autoryzacja transakcji odbywa się w taki sam sposób, w jaki użytkownik odblokowuje swój telefon – za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy lub poprzez odczyt odcisku palca.
– Blockchain przeszedł ewolucję od spekulacji i przechowywania kryptowalut do technologii, która będzie kształtować internet jutra. Postanowiliśmy przyspieszyć rozwój Internetu 3.0, dodając dostęp do niego w naszych przeglądarkach na wszystkie systemy operacyjne. To sprawia, że Opera jest pierwszą czołową przeglądarką, która zdecydowała się na ten krok. – dodaje Krystian Kolondra.
Co ciekawe, funkcja portfela kryptowalut zostanie wkrótce wprowadzona do przeglądarki Opera Touch na iOSa. Jest ona już dostępna w Operze na Androida.
Szybsza usługa VPN zapewniająca większe bezpieczeństwo i prywatność
Zapotrzebowanie na usługę VPN stale rośnie. Obecnie jedna trzecia użytkowników VPN na całym świecie korzysta z tego rozwiązania, chcąc zachować większą anonimowość w sieci. Opera jest jedyną przeglądarką, który zapewnia szybką i darmową usługę VPN.
Nieograniczona usługa VPN w ramach przeglądarki Opera zwiększa prywatność użytkowników w sieci oraz poprawia ich bezpieczeństwo gdy korzystają z publicznych sieci WiFi.
Wbudowany w przeglądarkę VPN Opera to bezpieczny i zaszyfrowany tunel, który chroni dane użytkowników przed dostępem ze strony osób trzecich, jak i ukrywa ich lokalizację. VPN w przeglądarce Opera jest usługą typu no log, co oznacza, że serwery VPN nie logują i nie przechowują żadnych danych dotyczących aktywności użytkowników.
Nowa jakość przeglądania sieci
Obecnie ponad jedną czwartą życia spędzamy korzystając z internetu. Sprawia to, że rośnie znaczenie jakości interfejsu aplikacji, przez które z niego korzystamy. Pracując nad Rebornem 3, twórcy uznali, że przeglądarka powinna stanowić idealną oprawę dla sieci, tak jak piękna rama zwiększa walory estetyczne obrazu.
W nowej Operze, design pozbawiony linii dzielących poszczególne obszary sprawia, że możemy w spokojny i nieograniczony sposób korzystać z sieci. Bez zbędnych bodźców, centralne miejsce zajmuje wtedy treść witryny.
Nowa Opera to także dwa motywy: jasny i ciemny. Zostały one zainspirowane techniką fotografii high- i low-key, tzw. wysokiej i niskiej tonacji, która minimalizuje lub maksymalizuje ilość światła na zdjęciu, przy jednoczesnym zachowaniu kontrastu. Zależnie od nastroju, otoczenia lub treści jaką oglądamy, możemy zdecydować jaką oprawę wybierzemy dla witryny.
Nadesłał:
MaciejParol
|
Komentarze (0)