Motoryzacja » Samochody

Opona Goodyear Eagle F1 SuperSport bezkonkurencyjna w teście serwisu Tyre Reviews

Opona Goodyear Eagle F1 SuperSport bezkonkurencyjna w teście serwisu Tyre Reviews
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa opona Goodyear Eagle F1 SuperSport znalazła się w czołówce pierwszego w historii testu ogumienia Ultra Ultra High Performance (UUHP), przeprowadzonego przez Tyre Reviews, najpopularniejszą stronę internetową poświęconą recenzjom opon.

Produkt, który czerpie z doświadczeń Goodyeara w wyścigach, aby zapewnić doskonałą przyczepność i sterowność, uzyskał fantastyczne wyniki.

Badanie z udziałem opon ośmiu różnych marek, w tym Continental i Michelin[1], zostało przeprowadzone w ośrodku testowym Continental w Uvalde Texas, przy użyciu BMW M2 wyposażonego w ogumienie w rozmiarze 245/35 R19 na przedniej osi i 265/35 R19 na tylnej. Szeroki test obejmował wszystkie główne dyscypliny kontroli opon, w tym prowadzenie i hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, odporność na aquaplaning, opory toczenia, hałas i komfort, ze szczególnym uwzględnieniem subiektywnych aspektów tych testów.

Jonathan Benson, właściciel Tyre Reviews, przyznał najwyższe noty Goodyear Eagle F1 SuperSport, wskazując, że opona uzyskała „doskonałe wyniki w kluczowych testach prowadzenia na suchej i mokrej nawierzchni, z doskonałym wyczuciem kierowania i równowagą w każdych warunkach”.

Benson dodał, że „nowa opona Goodyear z powodzeniem konkuruje z rywalami, plasując się blisko we wszystkich kluczowych obszarach i doskonale radząc sobie na mokrej nawierzchni”.

Prowadzenie na mokrej nawierzchni to obszar, w którym Eagle F1 SuperSport zrobiła największe wrażenie. Jonathan stwierdził, że „w tym aspekcie nowy Goodyear osiągnął doskonałe wyniki, oferując optymalną równowagę pomiędzy przodem i tyłem samochodu, zapewniając jednocześnie doskonałą przyczepność na całym okrążeniu”.

Mike Rytokoski, dyrektor ds. marketingu opon osobowych Goodyear w Europie powiedział: „Jesteśmy podekscytowani wynikami testu. Wiedzieliśmy, że mamy doskonałą oponę, gdy wprowadzaliśmy ją na rynek na początku roku, ale potwierdzenie jej jakości przez tak wpływowego i dobrze poinformowanego recenzenta jakim jest Tyre Reviews, naprawdę dowodzi osiągów nowej gamy”.

Goodyear

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 64 000 osób i wytwarza swoje produkty w 47 zakładach zlokalizowanych w 21 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron (Stany Zjednoczone) i Colmar-Berg (Luksemburg), które dostarczają najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle.  Więcej informacji na temat Goodyeara i produktów firmy można znaleźć na stronie www.goodyear.com/corporate. Zdjęcia są dostępne w internetowym newsroomie http://news.goodyear.eu.  Sledź nas na Twitter @Goodyearpress i dołącz do grupy ThinkGoodMobility na LinkedIn.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.


[1] Testowane modele: Michelin Pilot Sport 4 S i Continental SportContact 6.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alert Media Communications Sp. z o.o.
http://alertmedia.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »