Technologie » Komputery

Oracle udostępnia platformę SPARC w chmurze

Nowe produkty serii SPARC S7 z technologią Software in Silicon są już dostępne w chmurze Oracle Cloud, obejmują również serwery oraz systemy programowo-sprzętowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Firma Oracle zaprezentowała nowe, istotne dodatki do platformy SPARC, które po raz pierwszy pozwalają korzystać z bezpieczeństwa, wydajności i prostoty SPARC w chmurze. Dodatki te, oparte na nowym mikroprocesorze SPARC S7, obejmują nowe usługi przetwarzania w chmurze, systemy programowo-sprzętowe i serwery.   

Mimo że korzyści biznesowe z chmury publicznej są coraz bardziej oczywiste, wiele przedsiębiorstw wciąż jeszcze nie przeniosło obciążeń korporacyjnych do chmury ze względu na obawy dotyczące wydajności, bezpieczeństwa i zarządzania. Aby pomóc organizacjom pokonać te obawy oraz bezpiecznie przenosić obciążenia korporacyjne do chmury, nową platformę SPARC opracowano od początku z myślą o usprawnieniu działania newralgicznych aplikacji biznesowych i środowisk skalowania aplikacji w chmurze w ekonomiczny sposób.

Podstawą najnowszych dodatków do platformy SPARC jest rewolucyjny, 8-rdzeniowy i obsługujący 64 wątki mikroprocesor SPARC S7 4,27 GHz z funkcjami Software in Silicon takimi jak Silicon Secured Memory i Data Analytics Accelerators, który zapewnia najwyższą w branży wydajność na rdzeń i umożliwia przedsiębiorstwom ekonomiczne uruchamianie na tej platformie ich firmowych aplikacji.

„Cloud computing wciąż jeszcze nie jest standardem dla przetwarzania komputerowego, jednak w miarę dojrzewania rynku coraz więcej przedsiębiorstw będzie przenosić newralgiczne obciążenia korporacyjne do chmury” - powiedział John Fowler, wiceprezes Oracle, szef Działu Systems. „Aby umożliwić naszym klientom wykorzystanie tej nowej fazy rozwoju przetwarzania w chmurze w celu szybszego wprowadzania innowacji, obniżenia kosztów i zapewnienia rozwoju biznesowego, koncentrujemy się na świadczeniu sprawdzonych usług klasy korporacyjnej, takich jak platforma Oracle SPARC w chmurze Oracle Cloud”.        

Kluczowe cechy nowej platformy SPARC to m.in.:
•  Bezproblemowe bezpieczeństwo: Najnowsze dodatki do platformy SPARC zostały opracowane z myślą o bezpieczeństwie i zgodności z przepisami oraz wykorzystują funkcje Silicon Secured Memory w celu zapobiegania atakom szkodliwego oprogramowania i błędom programowania.  
•  Przełomowa wydajność: Dzięki wykorzystaniu otwartych interfejsów API w procesorze i zintegrowanych akceleratorach Data Analytics Accelerators, które zapewniają nawet 10-krotnie wyższą wydajność analiz w aplikacjach korporacyjnych, aplikacjach do obsługi wielkich zbiorów danych i aplikacjach chmurowych, najnowsze dodatki do platformy SPARC minimalizują opóźnienia i koszty.
•  Prawdziwa prostota: Dzięki integracji wykraczającej poza sam serwer, system programowo-sprzętowy Oracle MiniCluster S7-2 pomaga stawić czoła czterem najważniejszym wyzwaniom związanym z przetwarzaniem korporacyjnym, do których należą: (1) bezpieczeństwo i zgodność z przepisami; (2) wysoka dostępność; (3) zarządzanie i instalowanie poprawek; (4) dostrajanie wydajności. 

Aby udostępnić korzyści z używania systemów programowo-sprzętowych Oracle SuperCluster również przedsiębiorstwom średniej wielkości, firma Oracle wprowadziła także rozwiązanie Oracle MiniCluster S7-2. Dzięki pełnej zgodności aplikacji i baz danych z SuperCluster M7 rozwiązanie Oracle MiniCluster zapewnia wielokrotnie niższe koszty sprzętu i oprogramowania niż typowe rozwiązania dostępne na rynku. Nowy system programowo-sprzętowy Oracle został opracowany z myślą o konsolidacji współdzielonych aplikacji i/lub baz danych, potrzebach oddziałów lub zdalnych ośrodków w zakresie przetwarzania oraz środowiskach programistycznych i testowych. 

Firma Oracle wprowadziła również nowe dodatki do rodziny serwerów SPARC, które rozszerzają ofertę M7/T7 w celu obsługi skalowania poziomego oraz obciążeń chmurowych w nowych, atrakcyjnych cenach. Nowe dwugniazdowe serwery SPARC S7 są dostępne w różnych konfiguracjach zoptymalizowanych pod kątem mocy obliczeniowej lub pamięci masowej i natężenia operacji we-wy. Są również wyposażone w funkcje Software in Silicon w zakresie przenoszenia obciążeń w celu zapobiegania atakom malware, zapewniają skuteczne szyfrowanie oraz szybsze analizy danych. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »