Technologie » Komputery
Oracle udostępnia system operacyjny Oracle Linux 6.5
Nowa wersja systemu zawiera jądro Unbreakable Enterprise Kernel Wersja 3 i zintegrowane z nim narzędzie DTrace, zapewnia obsługę kontenerów Linux Container oraz oferuje wiele innych funkcji.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek systemu operacyjnego Oracle Linux 6.5. W wersji tej instalowane jest domyślnie najnowsze jądro Unbreakable Enterprise Kernel Wersja 3, co umożliwia klientom i partnerom weryfikację ich produktów pod kątem zgodności z tą dystrybucją oraz uzyskiwanie certyfikatów zgodności.
System Oracle Linux 6.5, który można pobrać z portalu Oracle Software Delivery Cloud, zapewnia pełną integrację z narzędziem DTrace, obsługę kontenerów Linux Container oraz aktualizacje do technologii InfiniBand.
Oracle Linux 6.5 zawiera także nowe funkcje zabezpieczeń, takie jak możliwość użytkowania przez aplikacje wspólnej bazy danych kryptograficznych, co można wykorzystywać do przetwarzania zaufanych certyfikatów, a także obsługa uwierzytelniania kart procesorowych na potrzeby jednokrotnego logowania.
System Oracle Linux zapewnia wydajność i niezawodność niezbędną do obsługi obciążeń o znaczeniu newralgicznym, takich jak baza danych Oracle 12c, i jest dostępny we wszystkich rozwiązaniach sprzętowo-programowych opartych na architekturze x86.
Najważniejsze informacje o nowej wersji
• Pełna integracja z narzędziem DTrace: to kompleksowe środowisko do dynamicznego śledzenia wchodzi teraz w skład domyślnego jądra Unbreakable Enterprise Kernel i można je wykorzystywać do monitorowania w czasie rzeczywistym, rozwiązywania problemów i dostrajania.
• Obsługa kontenerów Linux Container w środowisku produkcyjnym: kontenery Linux Container zapewniają bardzo efektywną wirtualizację na poziomie systemu operacyjnego. Współpracują też z funkcją Linux Control Groups, umożliwiając klientom szybkie i łatwe konsolidowanie obciążeń w ramach kontenera oraz określanie limitów wykorzystania zasobów, w tym pamięci, procesora lub dyskowego systemu wejścia wyjścia.
• Udoskonalenia systemu plików: nowe funkcje systemu plików B-Tree File System (BTRFS) umożliwiają administratorom wdrażanie efektywnego mechanizmu tworzenia przyrostowych kopii zapasowych z wykorzystaniem kopii migawkowych systemu plików, określanie różnych limitów wielkości wolumenów głównych i podrzędnych oraz zwalnianie miejsca w pamięci masowej z wykorzystaniem technologii file hole punching.
• Obsługa rodziny procesorów Intel Ivy Bridge: pozwala to klientom wykorzystywać serwery oparte na procesorach Ivy Bridge jako hosty systemu Oracle Linux.
• Sterowniki parawirtualizacji: dzięki nim klienci mogą uruchamiać system Oracle Linux w charakterze gościa na platformach Microsoft Server Hyper-V i Windows Azure.
• W skład systemu Oracle Linux 6.5 wchodzi także jądro zgodne z najnowszą wersją systemu Red Hat.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Oracle
|
Komentarze (0)