Kultura, sztuka » Kultura
Ostatni weekend z wystawą „Praga sensorycznie”
Zobacz więcej zdjęć » |
Żegnamy wystawę „Praga sensorycznie”
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Warto wykorzystać ostatnią okazję, by wybrać się do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie sensoryczne instalacje przeniosą odwiedzających w świat kamienic z ul. Targowej, parku Skaryszewskiego, fabryki czekolady Wedla czy Wielkiej Synagogi z okresu XIX i XX w.. Doświadczenia zdobyte podczas zwiedzania wystawy będzie można wykorzystać w czasie wspólnych zabaw i rodzinnych spacerów po mieście. Na wystawie dzieci mogą między innymi pobawić się w archeologa odkrywając w piasku archiwalne zdjęcia warszawskiej Pragi, zatańczyć na postumencie z tancerką z parku Skaryszewskiego, a gdy poczują się zmęczone – spędzić czas w kąciku wyciszenia.
Integracja sensoryczna w Muzeum
Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystano z zasad integracji sensorycznej. Opisywane miejsca można nie tylko zobaczyć, ale też powąchać, usłyszeć i dotknąć. Z kolei rodzice mogą skorzystać z dodatkowych materiałów opracowanych przez specjalistkę terapii sensorycznej pomogą rodzicom wspierać rozwój swoich pociech.
Finisaż wystawy
Na zakończenie wystawy "Praga sensorycznie" przygotowaliśmy warsztat rodzinny z tworzenia książeczek sensoryczny. Będzie to okazja do wykonania unikatowych, pachnących i szeleszczących zabawek wspierających rozwój dzieci. Zajęcia będą miały formułę otwartą i odbędą się w dniu zamknięcia wystawy 23 lutego od godziny 11.00 do 13.00. Tego dnia wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godzinach od 10.00 do 18.00.
Kuratorka wystawy: Karolina Jusińska
Projekt wystawy: Kosmos Project
Projekt graficzny: Joanna Bębenek
Komentarze (0)