Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Osteopata czy fizjoterapeuta?

Osteopata czy fizjoterapeuta?
Zobacz więcej zdjęć »
Osteopatia to nauka, która dotarła do nas z za oceanu. Jej ojcem jest amerykański lekarz Andrew Taylor Still. jego motto to: „Każdy może znaleźć chorobę, chodzi o to by odnaleźć zdrowie”.

Osteopatia ma już ponad 140 lat. W Polsce zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej. Jest bezpieczną i łagodną formą terapii manualnej. Może być stosowana u wszystkich pacjentów i w każdym wieku – zarówno u noworodków jak i u osób starszych. Charakteryzuje się o wiele szerszym spojrzeniem na  ciało człowieka. Traktuje go jako całość a nie sumę poszczególnych narządów. Uważa, że choroba jednego z narządów oddziaływuje na inne i w końcu na cały organizm. Osteopatia uznaje również zależność pomiędzy ciałem a psychiką i umysłem. Praca osteopaty polega na leczeniu bólu i przywracaniu elastyczności tkanek. Lekarz osteopata nie stosuje żadnych środków farmakologicznych. Swoją pracę opiera swoich na zdolnościach manualnych i zdolności organizmu człowieka do samoregeneracji.

Kto może zostać osteopatą?

Osteopatą zostać może tylko i wyłącznie lekarz lub fizjoterapeuta. W Polsce zgodnie z wytycznymi WHO, po ukończeniu studiów wyższych na kierunku lekarskim, fizjoterapii lub położnictwa kandydat na osteopatę musi ukończyć conajmniej 4 letni kurs kształcenia specjalistycznego. W ramach kursu musi mieć zaliczone conajmniej 1000 godzin w szkole zrzeszonej w międzynarodowych strukturach osteopatycznych. Osteopata musi, również przynależeć do krajowego stowarzyszenia Osteopatia Polska.

Tak więc osteopata posiada bardziej zaawansowane wykształcenie medyczne i szersze spojrzenie na patologie układu ruchowego niz fizjoterapeuta. W kilku krajach osteopatia jest często popularniejsza niż zabiegi wykonywane przez fizjoterapeutów. 

Dlaczego osteopatia jest skuteczna?

  • można ją stosować u osób w każdym wieku
  • mozna ją stosować u kobiet w ciąży
  • jest metodą nieinwazyjaną
  • nie wymaga stosowania farmakologii
  • może byc stosowana w bólach przewlekłych
  • ciało człowieka ma zdolnośc do samoregeneracji
Gdzie znajdę lekarza osteopatę?
 
Osteopaci prowadzą za zwyczaj własne gabinety lub współpracują na stałe z prywatnymi Niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej. Na wizytę zazwyczaj trzeba się umówić. Aby efekty były długotrwałe nie należy przerywać raz podjętego leczenia a dostosować się do zaleceń specjalisty. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NZOZ All-Medicus Katowice
http://allmedicus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »