Dom » Budownictwo

Osuszacze przemysłowe - jak szybko pozbyć się wilgoci podczas remontu

Osuszacze przemysłowe - jak szybko pozbyć się wilgoci podczas remontu
Zobacz więcej zdjęć »
Wilgoć podczas remontu to bardzo często spory problem. Jest to kłopot wynikający z nagromadzenia się niewidocznej pary wodnej w powietrzu. Okresowe pojawianie się wilgoci na budowie czy w innym miejscu nie wymaga szczególnych zabiegów, bowiem wystarczy pomieszczenia ogrzać i regularnie wietrzyć.

Jeżeli jednak wilgotność powietrza jest problemem ciągłym, najlepszym rozwiązaniem staje się wykorzystanie osuszaczy przemysłowych, które pozwolą skutecznie przeciwdziałać efektom jakie niesie za sobą wilgoć, jak nieprzyjemny zapach, zaparowane szyby, zagrożenie rozwojem insektów, bakterii, wirusów i grzybów.


Wilgoć w pomieszczeniach pojawiająca się podczas remontu, może również skutecznie utrudniać pracę, gdyż np. na mokrych ścianach nie trzymają się tynki, a w zakamarkach pojawia się pleśń. Inwestycja w profesjonalne osuszacze pozwoli przeprowadzić prace sprawniej i wydajniej.

Jak działają osuszacze pomieszczeń?

Działanie osuszaczy przemysłowych jak również tych dla domów zależne jest od ich rodzajów. Wyróżniamy dwa typy główne czyli osuszacze kondensacyjne (ziębnicze) oraz adsorpcyjne. Te pierwsze w swojej budowie przypominają klimatyzatory lub lodówki. Skraplają wodę wykorzystując efekt rosy. Składają się ze sprężarki (kondensatora), dwóch powietrznych wymiennikach ciepła (przypominającymi chłodnice) oraz wentylatora. Osuszacze adsorpcyjne wykorzystują z kolei zjawisko adsorpcji, czyli gromadzenia się wody na powierzchni adsorbentu. Składają się z rotora pokrytego adsorbentem. Ten rodzaj urządzenia dzielony jest na ten dostosowany dla potrzeb domów oraz do zastosowań profesjonalnych. Osuszacze adsorpcyjne są wyjątkowo wydajne i sprawdzają się w szerokim zakresie wilgotności i temperatury powietrza. Każdy z nich może pomóc skutecznie zwalczyć wilgoć w pomieszczeniach, także w okresie remontu.

Osuszacze przemysłowe i dla potrzeb remontów

Możemy w tej kategorii wymienić między innymi osuszacze profesjonalne, które nie należą do tych przystosowanych do użytku typowo domowego. Wykazują one niesamowitą wydajność od 20-100 litrów na dobę, jednak nie posiadają one obudowy specjalnie przystosowanej do prac budowlanych, dlatego sprawdzają się szczególnie w osuszaniu hal, magazynów, warsztatów czy pralni, a także garaży podziemnych i piwnic na przykład zalanych podczas gwałtownej ulewy.

Osuszacze budowlane to kategoria, która obejmuje osuszacze profesjonalne wzbogacone w specjalistyczną obudowę, która pozwala ochronić je przed uderzeniami i innymi uszkodzeniami jakie mogą pojawić się podczas prac remontowych. Wyposażone w uchwyt i duże koła pozwalają skutecznie osuszyć pomieszczenia nawet o dużym zapyleniu. Są one niezwykle wydajne, gdyż działają w zakresie od 30-80 litrów na dobę.

Znaleźć można również osuszacze przemysłowe, które są urządzeniami służącymi do usuwania wilgoci z powierzchni przemysłowych. Ten rodzaj osuszaczy najczęściej produkowany jest pod kątem konkretnych zastosowań, dlatego mogą mieć one różne właściwości, dodatkowe funkcje i szeroki wachlarz zastosowań.

Czytaj więcej na Machine TradeRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tomek Grzegorczyk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Margaret w Empik Zakopane, 24.06, g.18
Zwyciężczyni MasterChef Junior w Empiku Bonarce, 24.06.2019, g.18:00
Za 1 dzień:
Marcin Meller w Empik Echo Kielce, 25.06.19, g.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »