Dom » Budownictwo

Oszczędność i zrównoważony rozwój – przykład idzie z Thermaflex

Oszczędność i zrównoważony rozwój – przykład idzie z Thermaflex
Zobacz więcej zdjęć »
W obliczu zmian klimatycznych i światowego kryzysu energetycznego, świadome firmy na całym świecie coraz mocniej stawiają na zrównoważony rozwój.

Kształtowanie i propagowanie proekologicznych postaw, jak i wdrażanie przyjaznych środowisku technologii oraz procesów produkcyjnych to niezwykle istotny krok w zachowaniu równowagi między ochroną środowiska a działalnością człowieka. Kierunkiem tym podąża coraz więcej przedsiębiorstw z krajów europejskich. Również firmy z Polski w swych strategiach działań, uwzględniają nie tylko cele biznesowe, ale również aspekty środowiskowe.

-  Elementem zrównoważonego rozwoju jest ekologiczne tworzenie wysokiej jakości wyrobów budowlanych – w tym rozwiązań izolacyjnych. Jest to wielopoziomowy proces, który zaczyna się już na etapie projektowym, przechodzi przez produkcję oraz certyfikację produktów, a kończy się na dostawie oraz montażu u klienta. Taka dbałość o kwestie środowiskowe, a także niższe zużycie energii, oznacza mniejsze koszty dla klientów i użytkowników końcowych, niższą emisję szkodliwych substancji oraz dłuższą żywotność budynków, instalacji i urządzeń – wyjaśnia Cezary Naliwajek, Commercial Director Insulation Europe w Thermaflex.

Podchodząc poważnie do kwestii zrównoważonego rozwoju, kierujemy swoją uwagę na produkty, które nadają się do recyklingu (lub składają się z materiałów nadających się do powtórnego przetworzenia) i są produkowane przy użyciu przyjaznych dla środowiska technologii z materiałów dostawców, którzy podzielają tego typu zasady. Ekspert Thermaflex wskazuje również, że takie rozwiązania powinny być tworzone z bezpiecznych materiałów, posiadając odpowiednie certyfikaty – m.in. Środowiskową Deklarację Produktu (EPD). Nie bez znaczenia jest także aspekt minimalizowania strat energii przy maksymalizacji wykorzystania energii odnawialnej.

Nie tylko produkt

Zrównoważony rozwój jest nierozerwalnie połączony z potrzebami rynku i rosnącymi wymaganiami klientów – nie tylko w zakresie samych parametrów danego wyrobu. Zasady dbałości o środowisko i społeczeństwo dotyczą również samych przedsiębiorstw, które łączą wysoką jakość działań interdyscyplinarnych zespołów z ekologiczną produkcją i zaangażowaną obsługą klienta.

Przykładem tego jest Thermaflex, który już od 42 lat dostarcza trwałe, nienaruszające równowagi ekologicznej i przyjazne dla środowiska rozwiązania dla efektywnej dystrybucji energii cieplnej. Wraz z innymi uczestnikami rynku, współprojektuje i wytwarza innowacyjne systemy izolacji technicznych do instalacji grzewczych, sanitarnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Priorytetowym działaniem firmy jest zapewnienie redukcji strat energii cieplnej przy jej przesyle.

- Proces projektowy naszych rozwiązań opiera się na współpracy doświadczonych pracowników reprezentujących różne działy w ramach zespołu Research & Development jednoczącego pracowników z różnych krajów - głównie z Polski i Holandii, w tym osób związanych bezpośrednio z rynkiem, czyli handlowców oraz pracowników odpowiedzialnych za produkcję – wyjaśnia ekspert Thermaflex.

Proces produkcji zakłada minimalizację wykorzystania zasobów, przy jednoczesnej maksymalizacji korzyści dla gospodarki, środowiska oraz jakości życia. Co ciekawe, firma już w 1990 roku była pierwszą firmą na świecie, która przestawiła się na produkcję całkowicie wolną od chlorofluorowęglowodorów (CFC). Wybrane rozwiązania Thermaflex posiadają specjalistyczny certyfikat Cradle-to-Cradle, który jest gwarancją ekologicznej produkcji i możliwości ponownego wykorzystania materiałów. Oznacza to, że w każdej chwili mogą zostać poddane recyklingowi i zawrócone do ponownej produkcji, nie tracąc przy tym swoich dotychczasowych właściwości. W ten sposób ograniczana jest ilość odpadów, a sam proces produkcyjny wpisuje się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

- Stosowana przez nas technologia zapewnia ograniczenie powstawania odpadów podczas produkcji praktycznie do zera. Umożliwiamy tym samym wielokrotne wykorzystanie surowców dla wytwarzania produktu o tej samej jakości – mówi Cezary Naliwajek, Commercial Director Insulation Europe w Thermaflex.

Zrównoważone zamówienia

Jedną z zasad ekologicznej i ekonomicznej produkcji jest eliminowanie zapasów, które nie są niezbędne. Dlatego firma Thermaflex optymalizuje stany magazynowe, dotyczące zarówno komponentów, jak i wyrobów gotowych, a wszystkie zamówienia realizowane są wydajnie i na czas.

-  Wszystkie zamówienia staramy się dostarczać w ciągu kilku dni od ich złożenia. Oczywiście bardziej specyficzne, spersonalizowane zamówienia lub takie, które zakładają dużą ilość rozwiązań, zajmują więcej czasu, jednak zawsze termin dostawy ustalony z odbiorcą jest dla nas priorytetem – mówi Cezary Naliwajek, Commercial Director Insulation Europe w Thermaflex.

Thermaflex, jako międzynarodowy producent rozwiązań dedykowanych branży instalacyjnej, to przykład firmy działającej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki proekologicznym produktom, optymalizacji stanów magazynowych oraz minimalizacji wykorzystania zasobów, przy jednoczesnej maksymalizacji korzyści dla gospodarki, środowiska oraz jakości życia, Thermaflex zachowuje równowagę między ochroną środowiska, a działalnością człowieka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »