Firma » Finanse

Oszczędzać czy zarabiać? Co zrobić, żeby mieć pieniądze

Oszczędzać czy zarabiać? Co zrobić, żeby mieć pieniądze
Zobacz więcej zdjęć »
Pieniądze szczęścia nie dają – mówi znane porzekadło. Jednak bez nich trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w świecie, gdzie dosłownie wszystko kosztuje. Uciekamy się więc do wielu sposobów na pozyskanie środków finansowych. Jednym z najpopularniejszych jest oszczędzanie.

Jednak czy najskuteczniejszym? Sprawdźmy, czy oszczędzanie rzeczywiście wspiera prywatne finanse.
 
Zmiana podejścia
 
Co sprawia, że zaczynamy oszczędzać? W wielu przypadkach jest to strach przed brakiem pieniędzy w sytuacji, kiedy będziemy ich naprawdę potrzebować. Powtarzamy sobie: „nie chcę, żeby mi zabrakło” i staramy się uzbierać sumę, która zapewni nam spokojny sen. Ten sposób pozwala nam odłożyć różne kwoty, tak, byśmy po pewnym czasie mogli wybrać się na większe zakupy. Warto jednak pamiętać o jednym: pieniądze „śpiące w skarpecie” nie pracują na siebie. Aby zyskać więcej, dobrze jest zmienić myślenie z „nie chcę” na „chcę”. Proste zdanie „ chcę mieć pieniądze” popycha nas do działania i sprawia, że zaczynamy zarabiać, zamiast tylko oszczędzać.
 
Oszczędzać czy zarabiać?
 
Każdy z nas pragnie finansowej niezależności, marzeniem wielu jest brak zmartwień o przyszłość. Z tego powodu uciekamy się do oszczędzania, odmawiając sobie przyjemności lub odkładając je na nieokreślone „później”. Analizując nasze prywatne finanse zastanawiamy się, z czego możemy zrezygnować, by przybliżyć cel w postaci większej sumy pieniędzy. Gdy jednak ów cel się nie zbliża, przygnębienie spowodowane rezygnacją z tego, co nas cieszy, przeradza się we frustrację. W ten sposób oddalamy się od realizacji marzeń. 

Receptą na taki stan rzeczy jest szukanie pomysłów. Obserwacja rynku, rozszerzanie kontaktów, planowanie przyszłościowych inwestycji. Nie musimy od razu zakładać firmy, zwłaszcza, że wiąże się ono ze sporymi kosztami. Wystarczą nawet pasywne źródła zarobku – lokaty bankowe, akcje i obligacje, wynajem nieruchomości, marketing internetowy. Dzięki temu zyskamy większą sumę na koncie,  bez konieczności odmawiania sobie czegokolwiek..
 
Więc co robić – zarabiać czy oszczędzać? Odpowiedź brzmi: jedno i drugie. Rozsądne gospodarowanie domowymi finansami sprawi, że wystarczy nam „do pierwszego”, a dodatkowy zarobek przyda się w razie nagłego wydatku. Połączenie obu aktywności zaprocentuje ważnymi umiejętnościami. Nie tylko będziemy żyć skromnie i rozważnie, ale jednocześnie zainwestujemy w swój rozwój zawodowy, kontakty oraz podniesiemy swoją wartość na rynku pracy.
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Meksykaniec 2017-11-09 15:44:10

    Ciekawy tekst. Prawda jest taka, że zwiększyć zarobki można na wiele sposób. Grunt to pomyśleć w czym jesteśmy dobrzy i w jakim aspekcie możemy się rozwinąć. Szczególnie w kwestii umiejętności sprzedażowych. Ja staram się rozwijać na różne sposoby.
    Na swoim blogu staram się ostatnio opisywać jak systematycznie zwiększam swoje zarobi. Gdyby ktoś miał chęć poczytać to zapraszam na blog Piaskownica Meksa
    Tam też poruszyłem temat nowego biznesu, który otworzyłem


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 111360 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )