Dom » Budownictwo

Oszczędzaj już teraz

Oszczędzaj już teraz
Zobacz więcej zdjęć »
Rachunki za ciepło potrafią skutecznie zepsuć humor. W letnie miesiące zapominamy o nieuniknionym nadejściu jesiennych chłodów i zwiększonych wydatkach na ogrzewanie. Tymczasem właśnie teraz jest najlepszy moment na rozwiązanie tego problemu.

Bez względu na to czy dopiero zabieramy się za budowę domu, czy też zastanawiamy  się nad modernizacją instalacji grzewczych, warto mieć na uwadze ekologię i oszczędność.

Wybór rodzaju ogrzewania to jedno. W każdym wypadku przyda nam się także regulator temperatury. Zainstalowanie tego niewielkiego urządzenia pozwoli zaoszczędzić pieniądze i optymalnie wykorzystać stopnie Celsjusza.

Inwestycja, która się zwraca

W porównaniu z pieniędzmi, które i tak musimy wydać na instalację systemu grzewczego, koszt regulatora jest niewielki, mieści się w granicach 100 – 400 zł. Taka inwestycja na pewno nie zachwieje przeznaczonym na remont budżetem, a w dłuższej perspektywie pozwoli znacząco obniżyć rachunki za ciepło. – Nawet do 30% - zapewnia Paweł Kulpa, odpowiedzialny za markę Salus Controls. Bezprzewodowy sterownik RT300 RF komunikuje się z urządzeniem grzewczym za pomocą fal radiowych. To idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy używanie kabli pomiędzy termostatem, a piecem jest niemożliwe lub kosztowne. Urządzenie pracuje na częstotliwości 868 MHz, gwarantującej stabilny i odporny na zakłócenia sygnał. Pozwala na optymalną regulację temperatury w przedziale 5ºC - 35ºC, a dodatkowo posiada zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe. Ekonomiczne ogrzewanie nie ma bowiem nic wspólnego z całkowitym wyłączaniem kaloryferów podczas nieobecności w domu. – Ciepło potrzebne do wyrównania temperatury w zbyt wychłodzonym pomieszczeniu kosztuje dużo więcej niż utrzymywanie temperatury na stale niższym poziomie – zapewnia Paweł Kulpa. Dlatego tak ważna jest możliwość zaprogramowania odpowiedniej temperatury w ciągu całej doby – w zależności od pory i tego co robimy. Innej temperatury potrzebujemy w ciągu dnia, innej zaś w nocy, innej gdy wypoczywamy bez ruchu przed telewizorem, jeszcze innej gdy aktywnie sprzątamy albo bawimy się z psem.

Funkcjonalność dla każdego

Sterownik RT300 RF to przykład zaawansowanej technologii, której obsługa jest intuicyjna i przyjazna użytkownikowi. Zmiana kodu komunikacyjnego odbywa się za pomocą przełączników, również aplikacja baterii nie przysparza trudności. Urządzenie wykonano w całości z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących trwałość i komfort użytkowania. Inną zaletą  sterownika firmy Salus Controls jest duży, podświetlany wyświetlacz LCD, dzięki któremu nawet osoby starsze nie będą miały problemu z prawidłowym odczytem danych. Sterownik pokazuje aktualną temperaturę pomieszczenia, komunikuje też, w razie potrzeby, niski poziom baterii. Miłośników eleganckiej wizji aranżacyjnej ucieszy jego prosty, klasyczny design, który znakomicie wkomponuje się w każde wnętrze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »