Technologie » Komputery

Pakiet APC PRO - pełna integracja

Pakiet APC PRO - pełna integracja
Zobacz więcej zdjęć »
Nowy pakiet InfraStruxure® Operations PRO zapewnia wgląd w relacje między maszynami wirtualnymi a środowiskiem fizycznym

Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, ogłosiła dziś integrację oprogramowania InfraStruxure® Operations z menedżerem maszyn wirtualnych Microsoft System Center (Microsoft System Center Virtual Machine Manager), która zapewnia niezależną od producenta inwentaryzację i zarządzanie zasobami, analizę w czasie rzeczywistym oraz rekomendowane rozwiązania problemów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dzięki nowemu pakietowi administracyjnemu PRO menedżer maszyn wirtualnych (Virtual Machine Manager) rozpoznaje krytyczne powiadomienia i zdarzenia w infrastrukturze fizycznej, m.in. dotyczące zasilania, chłodzenia, zabezpieczeń oraz środowiska, i może przedsięwziąć kroki zaradcze, przenosząc maszyny wirtualne do nienaruszonych obszarów w centrum danych.

- Kompleksowy widok infrastruktury fizycznej pozwala firmom monitorować systemy oraz zarządzać coraz bardziej złożonym środowiskiem informatycznym, m.in. wdrażać maszyny wirtualne i administrować nimi - powiedziała Katarzyna Kosińska, Strategic Marketing Manager APC by Schneider Electric na region Central EMEA. - Klienci firmy Microsoft, którzy wdrażają klastry wirtualne i stosują pakiet APC PRO, zyskują teraz niezbędny wgląd w relacje między maszynami wirtualnymi a fizycznymi serwerami i ich lokalizacją. Pakiet APC PRO automatycznie przenosi maszyny wirtualne do „zdrowych" środowisk hostingowych, umożliwiając klientom dotrzymanie umów SLA (Service Level Agreements).

InfraStruxure Operations integruje się z menedżerem maszyn wirtualnych za pośrednictwem programu Microsoft Systems Center Operations Manager oraz konektora pakietu PRO. Pakiet APC PRO łączy zdarzenia zachodzące w warstwie infrastruktury fizycznej z informacjami z maszyn wirtualnych Microsoftu. Ta integracja pozwala przeanalizować skutki krytycznych zdarzeń w infrastrukturze fizycznej i ustalić, jak wpłyną one na hosty w środowisku zwirtualizowanym. Wyniki analizy mogą spowodować migrację maszyn wirtualnych z hostów niesprawnych do sprawnych.

Rozwiązanie InfraStruxure Operations, zgodne z programami System Center Operations Manager i System Center Virtual Machine Manager, to część pakietu oprogramowania APC InfraStruxure Management, które zapewnia firmom kompleksowy wgląd w stan fizycznej infrastruktury centrum danych, w tym tradycyjne monitorowanie i kontrolowanie zasilania, chłodzenia, zabezpieczeń i środowiska. APC InfraStruxure Management przeprowadza ponadto symulacje oraz informuje o niewykorzystanym potencjale, wieku i kondycji sprzętu, bieżącej i historycznej sprawności energetycznej (PUE) oraz zużyciu i kosztach energii.

InfraStruxure Operations umożliwia niezależną od producenta inwentaryzację zasobów, wykrywa awarie urządzeń w czasie rzeczywistym, prezentuje dane na tle fizycznego układu centrum danych i rekomenduje rozwiązania problemów. Ponadto widok „pogłębiany" oferuje strukturalny przegląd lokalizacji centrów danych od poziomu globalnego poprzez lokalny aż do pojedynczych zasobów, a kalkulator PUE dostarcza informacji o codziennym zużyciu energii.

- Microsoft z przyjemnością wspiera integrację InfraStruxure Operations z programem Virtual Machine Manager - powiedział Jim Schwartz, dyrektor ds. marketingu rozwiązań w dziale wirtualizacji firmy Microsoft Corp. - Nowy pakiet APC PRO zapewnia wyższy poziom kontroli i dostępności serwerów, w których działają środowiska zwirtualizowane, dzięki czemu nasi klienci mogą obserwować kondycję i poziomy krytyczności infrastruktury sieciowej na jednym monitorze.

Oprogramowanie APC InfraStruxure Management jest również zgodne z Microsoft System Center Operations Manager 2007. Pakiet APC PRO będzie można pobrać w trzecim kwartale 2010 roku z witryny firmy APC. Więcej informacji o rozwiązaniach APC można uzyskać pod adresem www.apc.com lub numerem telefonu (22) 666 00 11.

O APC by Schneider Electric

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Wspierana przez siłę, doświadczenie i rozległą sieć działu Critical Power & Cooling Services koncernu Schneider Electric, firma APC zapewnia rozwiązania doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym. W 2007 roku Schneider Electric dokonał akwizycji APC i połączył ją z firmą MGE UPS Systems. W wyniku fuzji powstał nowy dział Schneider Electric o nazwie Critical Power & Cooling Services, który w 2008 roku zanotował przychody w wysokości 2,6 mld euro przy zatrudnieniu 12 000 osób na całym świecie. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy 19", systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruXure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. Schneider Electric, zatrudniający 114 tys. pracowników na całym świecie i obecny w 100 krajach, w 2008 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 18,3 mld euro. Więcej informacji o firmie APC znajduje się na stronie www.apc.com. Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.

Kontakt dla prasy:

Ewa Mittelstaedt / Łukasz Dąbrowski

Monday PR
ul. Noakowskiego 10 lok. 30
00-666 Warszawa

tel. +48 (22) 487 84 21

e-mail: ewa@mondaypr.pl

e-mail: lukasz.dabrowski@mondaypr.pl

Katarzyna Kosińska

Schneider Electric IT Poland Sp. z o.o.

ul. Ryżowa 33 A

02-495 Warszawa

tel. +48 (22) 666 00 11

fax. +48 (22) 666 00 22

e-mail: katarzyna.kosinska@apcc.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »