Technologie » Komputery

Panda Cloud Antivirus najlepszym programem zabezpieczającym 2010 roku

Panda Cloud Antivirus najlepszym programem zabezpieczającym 2010 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Bezpłatne rozwiązanie Panda Cloud Antivirus zdobyło pierwsze miejsce w kategorii oprogramowanie zabezpieczające w konkursie magazynu PCWorld Latin America. W tej wyjątkowo popularnej kategorii Panda Cloud Antivirus pokonał m.in. programy zgłoszone przez firmy Kaspersky czy Symantec.

Panda Cloud Antivirus to pierwszy bezpłatny program zabezpieczający  zaprojektowany w modelu Cloud Computing. 

Skuteczność ochrony przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami przy minimalnym obciążeniu zasobów komputera to wyróżniki programu, który został poddany ocenie  redakcji magazynu PCWorld Latin America. Jury konkursu przyznało rozwiązaniu Panda Cloud Antivirus pierwsze miejsce w kategorii bezpłatnego oprogramowania antywirusowego. Nagrodę odebrał Juan Santana, prezes Panda Security, podczas gali w Miami 12 listopada.
    
W tej edycji konkursu magazyn otrzymał 220 zgłoszeń z 33 firm, a kategoria najlepszego oprogramowania zabezpieczającego była jedną z najpopularniejszych. Panda Cloud Antivirus, zwyciężyło w tej kategorii, wyprzedzając takie produkty jak Kaspersky Internet Security 2011, TrustPort Antivirus USB 2010, Symantec Protection Suite Advanced Business Edition, Websense Web Security oraz Websense Web Data Security.

„Panda Cloud Antivirus jest jednym ze strategicznych rozwiązań naszej firmy. Stanowi ono ogromny technologiczny krok naprzód w kierunku zapewnienia użytkownikom ochrony w czasie rzeczywistym i bez wpływu na wydajność komputera przed 63 tys. nowych zagrożeń, które pojawiają się każdego dnia. To dla nas bardzo ważna nagroda, ponieważ pokazuje, iż jesteśmy na dobrej drodze, a nasze rozwiązanie jest najlepsze na rynku” – powiedział Juan Santana, prezes Panda Security.

Od wprowadzenia wersji beta programu w kwietniu 2009 roku i wypuszczenia pełnej jego wersji w listopadzie 2009 roku Panda Cloud Antivirus jest dostępny w 20 językach, w tym po polsku, zdobył najbardziej prestiżowe nagrody w branży za ochronę w czasie rzeczywistym przy minimalnym obciążeniu zasobów komputera. Poza przyznaną właśnie nagrodą magazynu PCWorld Latin America produkt otrzymał wiele innych wyróżnień, z których warto wymienić: drugie miejsce („Runner-up”) w konkursie Wall Street Journal Technology InnovationAward oraz tytuł  PCMag.com Editor’s Choice w kategorii bezpłatne oprogramowanie antywirusowe.

Rdzeń produktów z serii Cloud Antivirus stanowi potężna Kolektywna Inteligencja, opatentowana przez Panda Security technologia, która automatycznie wykrywa, analizuje, klasyfikuje i neutralizuje 99,4 proc. zagrożeń pojawiających się każdego dnia.
    
Więcej informacji i możliwość pobrania Panda Cloud Antivirus na stronie: http://www.cloudantivirus.com/pl/

O firmie Panda Security
Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 56 biur na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl
Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »