Technologie » Komputery

Panda Security doceniona przez zagraniczną prasę specjalistyczną

Panda Security doceniona przez zagraniczną prasę specjalistyczną
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązania firmy Panda Security otrzymały prestiżowe wyróżnienia specjalistycznej prasy zagranicznej. Program Panda Managed Office Protection został nagrodzony 5 gwiazdkami przez hiszpański magazyn PC Word, a urządzenie Panda GateDefender uzyskało rekomendację amerykańskiego magazynu CRN.

PC World ocenił Panda Managed Office Protection jako: „Wysoce elastyczne rozwiązanie, które pozwala centralnie chronić i zarządzać bezpieczeństwem pracowników małych i średnich firm". Jako wybitne cechy magazyn wyróżnił prostotę rozwiązania, doskonałe opcje zarządzania oraz narzędzie Malware Radar służące do audytu.

Panda Managed Office Protection, program działający w modelu Security as a Service (SaaS), otrzymał maksymalną ilość 5 gwiazdek w recenzji hiszpańskiego magazynu PC World. Redaktorzy magazynu określili program jako "produkt oparty na platformie oprogramowanie-plus-usługi, oferujący prostą oraz dynamiczną ochronę stanowisk pracy z bogatymi opcjami zarządzania".

„(Panda Managed Office Protection) jest wysoce elastycznym rozwiązaniem, które z jednego, centralnego miejsca zapewnia możliwość zarządzania bezpieczeństwem komputerów pracowników małych i średnich firm, niezależnie od tego czy pracują w biurze czy poza nim" - zauważa PC World.

Według magazynu: „Narzędzie pozwoli ci stworzyć profile ochronne zarówno dla grup użytkowników, jak również dostosować specyficzne parametry użytkowników w indywidualnych przypadkach. Administratorzy rozwiązania mogą mieć stały wgląd w graficzną prezentację aktualnego stanu bezpieczeństwa, wykaz wykrytych zagrożeń wraz ze wskazaniem źródła ich pochodzenia".

„(Panda Managed Office Protection) zawiera nielimitowane narzędzie Malware Radar, które pozwala szybko przeprowadzić audyt bezpieczeństwa użytkowników". Możliwość przeprowadzenia audytów, ogólna prostota i możliwości zarządzania funkcjami aplikacji zostały wskazane jako najważniejsze cechy Panda Managed Office Protection w recenzji PC World.

Podobnie, urządzenie Panda GateDefender Performa uzyskało znak produktu rekomendowanego w recenzji magazynu CRN w Stanach Zjednoczonych.

„Ponieważ GateDefender nie działa jako router, może zostać łatwo zintegrowany z istniejącą siecią, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian w jej architekturze." Magazyn wychwala również prostotę aktywacji poszczególnych modułów: „Filtr zawartości treści jest niezwykle intuicyjny w konfiguracji. Można zarówno wyłączyć określone pliki z filtrowania, jak też włączyć filtr stron html" - czytamy w CRN. Magazyn podkreśla, że wprowadzenie Panda GateDefender Performa „jest śmiałym posunięciem ze strony Panda Security, aby zmierzyć się jednocześnie z tak dużą liczbą zagrożeń - niebezpiecznym oprogramowaniem, zagrożeniami znajdującymi się na stronach internetowych i wieloma innymi."

Panda Managed Office Protection to rozwiązanie dedykowane dla małych i średnich firm, także tych o rozproszonej infrastrukturze sieciowej. Pakiet zabezpiecza stacje robocze oraz serwery sieci firmowych, wykorzystując innowacyjny system centralnego zarządzania.

Wystarczy dostęp do internetu, aby z dowolnego miejsca - poprzez funkcjonalną konsolę www - zarządzać całym systemem zabezpieczeń. Dodatkowo, Panda Managed Office Protection pozwala na przypisanie określonych zasad bezpieczeństwa uprzednio zdefiniowanym grupom lub wybranym użytkownikom. Konsola zarządzająca dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu wraz z usługą pomocy technicznej świadczonej przez producenta gwarantuje ciągłość funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Panda GateDefender Performa to wysoko wydajne i efektywne urządzenie stworzone po to aby zapewnić kompletną ochronę styki sieci lokalnej z internetem. Rozwiązanie wykrywa i eliminuje wszystkie zagrożenia pochodzące z internetu, usuwa niepożądaną korespondencję, filtruje treść przesyłanych informacji oraz blokuje niepożądane witryny www. Urządzenie stanowi pierwszą barierę ochronną i pozwala wyeliminować wyciek poufnych danych z organizacji. Automatyczna aktualizacja, kwarantanna, integracja z Active Directory oraz system powiadomień i raportowania redukuje do minimum zaangażowanie personelu firmy w obsługę systemu ochrony.

Więcej informacji o Panda Managed Office Protection jest dostępnych na stronie: http://www.pspolska.pl/produkty/managedprotection/ , a o urządzeniu Panda GateDefender Performa można przeczytać: http://www.pspolska.pl/produkty/gatedefender/

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 20 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po ośmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »