Dom » Wnętrza

PATYCZAKI

PATYCZAKI
Zobacz więcej zdjęć »
Patyczaki to zestawy elementów do tworzenia mebli, sprzętów, instalacji. Dzięki prostej i uniwersalnej konstrukcji dają możliwość tworzenia nieskończonej ilości struktur. Przykładem możliwości projektu jest pięć mebli: stolik, regał, lampa, fotel, wieszak.

Projekt Jana Godlewskiego jest inspirowany podlaską tożsamością regionalną. Źródłem poszukiwań są tradycyjne narzędzia i sprzęty używane dawniej w gospodarstwach domowych. Dzięki prostym ale przemyślanym rozwiązaniom udawało się wiele lat temu tworzyć funkcjonalne sprzęty. Brak narzędzi i technologi powodował, że rzemieślnicy wykorzystywali w swoich wyrobach podstawowe prawa fizyki i zależności takie jak, masa, tarcie materiałów, grawitacja, klinowanie się elementów, dźwignie. Projekt jest próbą nawiązania do tamtej tradycji poprzez wykorzystanie podstawowych elementów i właściwości materiałów.

Projekt jest inspirowany również przez osobiste doświadczenia projektanta. Jest poszukiwaniem jak najbardziej uniwersalnego modułu, który będzie mógł być przydatny w jak największej liczbie sytuacji. W projekcie zostało użyte drewno jesionowe (listwy 25 x 25), które ma dobre właściwości konstrukcyjne i jest wystarczająco twarde by nie poddawać się zgniataniu. Elementy mocujące są wykonane z łatwo skrawalnego duraluminium PA6 (dodatkowo anodowanego w celu ochrony przed utlenianiem).

Więcej na:

http://www.designerer.com/artykul/300/patyczaki.html?page=2

Jan Godlewski http://www.jangodlewski.com
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »