Technologie » AGD - RTV

Pełna kontrola nad obrazem - nowe kamery Full HD Panasonic

Pełna kontrola nad obrazem - nowe kamery Full HD Panasonic
Zobacz więcej zdjęć »
Panasonic wprowadził do sprzedaży dwie nowe kamery Full HD — HDC-SD100 i HDC-HS100. Obydwa modele zostały wyposażone w funkcję sterowania ręcznego oraz w pierwszy na świecie* system 3MOS - następcę technologii 3CCD, znanej z doskonałej reprodukcji kolorów. *Wśród kamer formatu AVCHD, dnia 18.06.08

Nowe modele HDC-SD100 i HDC-HS100 oferują dużą wydajność we wszystkich aspektach użycia - jakości obrazu, funkcjonalności i łatwości obsługi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kamery HDC-SD100 i HDC-HS100 zostały wyposażone w najnowszy system 3MOS opracowany przez Panasonic na bazie popularnej technologii 3CCD. Trzy matryce MOS oddzielnie przetwarzają czerwoną, zieloną i niebieską składową wpadającego światła, co daje efekt doskonałej reprodukcji kolorów. Dwukrotne* zwiększenie obszaru światłoczułego, w porównaniu do matrycy CCD, znacznie podnosi jakość obrazu podczas filmowania w słabym świetle.

*W porównaniu z modelami HDC-SD9/HDC-HS9

Nowe modele wyposażono w ręczne sterowanie, które pozwala uzyskać efekt rejestracji obrazu, niemożliwy przy ustawieniach automatycznych - ekspresyjny i wymowny. Funkcja ta na pewno zadowoli użytkowników z artystycznym zacięciem. Dla osób ceniących prostą i komfortową obsługę kamery HDC-SD100 i HDC-HS100, jako pierwsze na świecie*, zostały wyposażone w funkcję inteligentnej automatyki (iA, intelligent Auto), która ułatwia użytkownikom rejestrację doskonałych technicznie filmów.

* Wśród kamer wideo, dnia 18 czerwca 2008 roku

Kamera HDC-SD100 charakteryzuje się dużą odpornością na wstrząsy, ponieważ rejestruje obraz na kartach pamięci SD i SDHC, więc nie zawiera ruchomych mechanizmów. Cecha ta w połączeniu z niewielkimi rozmiarami kamery sprawia, że jest ona idealna do swobodnego użytkowania przy każdej okazji. Po dniu pełnym filmowania użytkownik może wyjąć kartę pamięci z kamery i włożyć ją do gniazda w telewizorze Panasonic PY700 VIERA albo w odtwarzaczu Blu-ray BD50 lub BD30* i od razu obejrzeć film HD na dużym ekranie.

Model HDC-HS100 to model hybrydowy, który rejestruje obraz Full HD na karcie pamięci SD (lub SDHC) lub na wbudowany dysk twardy o pojemności 60 GB. 32-gigabajtowa karta pamięci SDHC** umożliwia nagranie około 12 godzin filmu, a 60-gigabajtowy dysk twardy - około 23 godzin (w trybie HE). Dzięki tym możliwościom HS100 może łącznie pomieścić około 35 godzin materiału filmowego w rozdzielczości Full HD.

Zarówno HDC-SD100, jak i HDC-HS100 do rejestracji obrazu w jakości Full HD, w rozdzielczości 1920 x 1080*** używają formatu AVCHD. Użytkownicy nowych modeli mogą więc w prosty sposób w oryginalnym formacie zarchiwizować swoje filmy na nośnikach DVD, np. dzięki nagrywarce DVD Panasonic VW-BN1 (opcjonalna), bez potrzeby korzystania z komputera. Skopiowane płyty DVD można odtwarzać za pomocą nagrywarki VW-BN1 i przesyłać obraz do panoramicznego telewizora za pośrednictwem kamery HDC-SD100 lub HDC-HS100. Daje to możliwość oglądania obrazu wysokiej rozdzielczości bez użycia odtwarzacza Blu-ray czy innego podobnego urządzenia.

Nowe modele kamer Panasonic HDC-SD100 i HDC-HS100 oferują możliwość nagrywania dźwięku w systemie 5.1. Kamery zostały wyposażone w pięć mikrofonów, które precyzyjnie rejestrują dźwięk o naturalnej charakterystyce akustycznej. Nagrane kamerami HDC-SD100 lub HDC-HS100 filmy odtwarzane przy użyciu systemu dźwięku surround dają poczucie, jakby widz sam brał udział w uwiecznionej na filmie scenie.

Filmy zarejestrowane nowymi kamerami Panasonic odtwarzane na panoramicznym telewizorze HD z dobrej jakości systemem audio oferują spektakularne wrażenia wzrokowe i słuchowe.

Kamera Panasonic HDC-SD100 dostępna będzie w sugerowanej cenie brutto 3499 PLN

Kamera Panasonic HDC-HS100 dostępna będzie w sugerowanej cenie brutto 4449 PLN

* Dostępność modeli zależy od kraju i regionu.

** Karta pamięci SD jest opcjonalna.

*** W trybie HA/HG/HX. W przypadku kamer firmy Panasonic przeznaczonych do użytku domowego sformułowanie „wideo Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli" odnosi się do nagrań, w których obraz liczy 1920 pikseli w poziomie i 1080 pikseli w pionie.

**** W porównaniu z modelami HDC-SD9/HDC-HS9

 

 

Wyjaśnienie funkcji

Pierwszy na świecie* system 3MOS (nowość)

 Matryca 3MOS (nowość)

Kamery SD100 i HS100 zostały wyposażone w nowy system 3MOS oparty na sprawdzonej technologii 3CCD firmy Panasonic. W systemie 3MOS światło wpadające przez obiektyw jest rozszczepiane na trzy kolory podstawowe (czerwony, zielony
i niebieski), a każdy sygnał jest przetwarzany przez jeden z trzech obwodów MOS. W porównaniu z konwencjonalnym systemem 1MOS nowy system 3MOS firmy Panasonic zapewnia żywsze, bardziej naturalne kolory, większą szczegółowość i bogatszą gradację obrazu. Ponadto obszar światłoczuły matrycy MOS jest niemal dwukrotnie większy* niż w matrycach CCD, co zwiększa czułość kamery. Ten precyzyjny element, jako pierwszy na świecie**, może rejestrować obraz przy natężeniu światła wynoszącym zaledwie 2 luksy. Pomaga on kamerom SD100 i HS100 w rejestrowaniu niezwykle przejrzystych i jasnych obrazów.

* W porównaniu z modelami HDC-SD9/HDC-HS9

** Wśród kamer HD, dnia 18 czerwca 2008 roku, nagrywanie w trybie słabego światła z szybkością migawki 1/25

Obiektyw Leica Dicomar (nowość)

System Leica Dicomar użyty w nowych kamerach SD100 i HS100 zawiera 12 soczewek w 9 grupach, w tym soczewki asferyczne, które zwiększają rozdzielczość i kontrast, oraz soczewkę o niskim współczynniku rozpraszania światła (LD), która zapobiega przebarwieniom. Wszystkie elementy obiektywu są pokryte wielowarstwową powłoką, która minimalizuje aberrację chromatyczną, więc obrazy są ostre, przejrzyste i pozbawione efektów flary (halacji) czy tzw. efektu ducha. Obiektyw o wysokim współczynniku załamania światła pozwala uzyskać 12-krotne powiększenie mimo niewielkich rozmiarów obudowy.

*Leica to zastrzeżony znak towarowy Leica Microsystems IR GmbH, a Dicomar to zastrzeżony znak handlowy Leica Camera AG.

Procesor HD Crystal Engine

Aby wykorzystać pełen potencjał nowej matrycy 3MOS zastosowanej w kamerach SD100 i HS100, Panasonic ulepszył znany procesor obrazu Crystal Engine czego efektem jest procesor HD Crystal Engine. Obwód redukcji szumów połączono z inteligentną kontrolą kontrastu, która zwiększa jakość obrazu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Zakres dynamiczny jest ponad dwukrotnie większy niż w poprzednich kamerach firmy Panasonic, co zapobiega zlewaniu się świateł oraz cieni i zapewnia bardziej naturalną charakterystykę barw.

Zaawansowany optyczny stabilizator obrazu (Optical Image Stabilizer, O.I.S.)

W zaawansowanym systemie O.I.S. firmy Panasonic czujniki żyroskopowe wykrywają drżenie ręki i wyrównują obiektyw wzdłuż osi optycznej, dzięki czemu obraz zawsze pozostaje ostry. System działa w imponującym tempie 4000 razy na sekundę. Obszar kompensacji został niemal potrojony w porównaniu z poprzednimi systemami, co umożliwia korygowanie nawet znacznego drżenia ręki. Użytkownicy uzyskują przejrzysty, ostry obraz nawet podczas filmowania z daleka w dużym powiększeniu, gdzie efekt drżenia rąk zwykle jest dużym problemem.

* W porównaniu z modelami HDC-SD9/HDC-HS9

                                 

Pierścień ręczny (nowość)

Pierścień ręczny jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą mieć więcej kreatywnej swobody podczas kręcenia filmów. Użytkownicy SD100 i HS100 mogą jednym ruchem palca zmieniać pięć kluczowych ustawień kamer - zbliżenie, ostrość, przysłonę, szybkość migawki i balans bieli.

Asysta ekranowa (nowość)

Funkcja asysty ekranowej pomaga w ustawianiu ekspozycji. Dostępnych jest kilka rodzajów asysty: zebra, poziom jasności i histogram. Pomagają one użytkownikowi określić poziom jasności i dokonać odpowiednich regulacji z precyzją, której nie da się osiągnąć przy obserwowaniu filmowanego obrazu tylko na monitorze LCD.

Funkcja inteligentnej automatyki (intelligent Auto, iA) (nowość)

Pierwsza na świecie* funkcja iA oferowana przez kamery SD100 i HS100 automatycznie aktywuje kilka mechanizmów wspomagających filmowanie: zaawansowany stabilizator O.I.S., który kompensuje drżenie ręki, aby wyeliminować rozmazywanie obrazu; system wykrywania twarzy, który reguluje ekspozycję tak, aby jak najlepiej uchwycić twarze; oraz inteligentną kontrolę kontrastu, która pomaga uzyskać prawidłowy kontrast. Funkcja iA obejmuje również inteligentny selektor scen, który określa warunki filmowania i automatycznie wybiera tryb tematyczny zapewniający optymalne efekty.

* Wśród kamer, dnia 18 czerwca 2008

Wykrywanie twarzy

Ta funkcja automatycznie reguluje ekspozycję, kontrast, efekt karnacji skóry oraz ostrość, aby jak najlepiej uchwycić twarz portretowanej na filmie osoby, przyjmując ją jako punkt odniesienia znajdujący się najbliżej środka kadru. Funkcja pozwala na rozpoznawanie do 15 twarzy w kadrze.

 

Inteligentna kontrola kontrastu

Funkcja ta stale mierzy intensywność światła otaczającego i dostosowuje do niego poziom kontrastu. Zapewniając kontrolę nad szeroką gamą warunków oświetleniowych, funkcja zapobiega wypłukiwaniu barw z jasnych części obrazu oraz zaczernieniu części znajdujących się w cieniu. Obrazy są rejestrowane z naturalnymi niuansami i odpowiednim kontrastem.

Szybkie, 1,9-sekundowe* uruchamianie pozwala wykorzystać nagłe okazje (nowość)

Po włączeniu zasilania kamery SD100 i HS100 są gotowe do pracy w ciągu zaledwie 1,9 sekundy. Nie tylko ułatwia to kręcenie ujęć pod wpływem impulsu, ale również przedłuża czas pracy na bateriach.

* HS100: w trybie rejestrowania na karcie pamięci.

Tryb kina cyfrowego

-          Rejestrowanie Full HD 1920 x 1080*

Na całym świecie coraz wyraźniejszy staje się trend kupowania panoramicznych telewizorów oraz nadawania programów w wysokiej rozdzielczości (HD). Kamery umożliwiające rejestrowanie obrazu w jakości HD wkrótce będą oczywistym dopełnieniem systemów audio-video tego typu. Nagrywanie filmów w formacie Full HD, w rozdzielczości 2 070 000 pikseli, zapewni niespotykaną dotąd jakość uwieczniania na filmie wydarzeń, które chcemy zapamiętać na długo. W nowych kamerach SD100 i HS100 obsługa Full HD oraz zaawansowany system 3MOS firmy Panasonic pozwalają użytkownikom utrwalać ostry, przejrzysty obraz o niespotykanej dotąd jakości. 

-          Tryb Digital Cinema Colour na użytek telewizorów VIERA**

Funkcja automatycznego włączania ustawień kamery, które umożliwiają rejestrowanie filmów w zoptymalizowanej jakości dostosowanych do trybu Digital Cinema Colour telewizorów plazmowych VIERA.

* W trybie HA/HG/HX.

Inteligentne odtwarzanie scen

Funkcja ta automatycznie wykrywa sceny z poważnymi wadami (na przykład: całkowicie nieostry obraz lub przypadkowo nakręcone ujęcia ziemi pod nogami) i pomija je podczas odtwarzania. Dzięki tej funkcji widzowie oglądają sceny tylko najlepszej jakości.

* Szybkie panoramowanie/przechylanie kamery, machanie ręką, przeciwświatło, słabe światło, brak ostrości, ujęcia ziemi.

System dźwięku surround 5.1 z pięcioma mikrofonami

Kamery SD100 i HS100 zostały wyposażone w 5.1-kanałowy system dźwięku surround z pięcioma mikrofonami. Kiedy nagrania są odtwarzane na systemie kina domowego 5.1, widzowie zostają otoczeni czystym, wyraźnym dźwiękiem odnosząc wrażenie znajdowania się w samym centrum toczącej się na ekranie akcji.

 

Wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe (nowość)

Kamery SD100 i HS100 posiadają gniazda do podłączenia zewnętrznego mikrofonu i słuchawek. Zewnętrzny mikrofon może stać się użyteczny, gdy nagrania dźwięku nie można zarejestrować za pomocą wbudowanych mikrofonów.

Szybki tryb zdjęć seryjnych: 25 klatek/sekundę

Funkcja ta umożliwia wykonanie 25 kolejnych zdjęć w rozdzielczości 2,1 MB w ciągu sekundy lub około 72 kolejnych zdjęć w ciągu trzech sekund.

Wstępne rejestrowanie

Funkcja wstępnego rejestrowania pozwala na zarejestrowanie w pamięci buforowej kamery trzech sekund  filmu zanim przycisk nagrywania zostanie wciśnięty. Zapisany w tym trybie film zostanie wstawiony na początku rejestrowanego ujęcia.

Monitor LCD z szerokim kątem widzenia

Kamery SD100 i HS100 zostały wyposażone w monitor LCD o rozdzielczości 300 000 pikseli, z szerokim, 170-stopniowym kącie widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie. Parametry monitora poprawiają znacznie widoczność podczas filmowania z niskiego lub wysokiego kąta.

Jaśniejszy wyświetlacz LCD

Jasność wyświetlacza można ustawić na jeden z dwóch poziomów w zależności od warunków oświetleniowych. Przy jaśniejszym ustawieniu wyświetlacz LCD zapewnia dobrą widoczność obrazu nawet podczas filmowania w słoneczny dzień.

Funkcje sieciowe

 

VIERA LinkTM

Kamery SD100 i HS100 są zgodne z łączem Panasonic VIERA LinkTM. Można je podłączyć do telewizora VIERA kablem HDMI i sterować nimi za pomocą pilota do telewizora lub menu ekranowego.

 

Proste tworzenie i odtwarzanie płyt DVD

W przeszłości kopiowanie nagrań wideo z karty pamięci SDHC/SD lub dysku twardego na płytę DVD składało się z dwóch etapów: przenoszenia danych do komputera PC, a następnie kopiowania ich z komputera na płytę. Kamery SD100 i HS100 skracają ten proces dzięki funkcji, która pozwala kopiować nagrania wideo na płytę DVD jednym naciśnięciem przycisku. Wystarczy podłączyć kamerę SD100 lub HS100 kablem USB do nagrywarki DVD VW-BN1 (opcjonalnej) i nacisnąć jeden przycisk, aby skopiować zarejestrowane wideoklipy z karty pamięci SDHC/SD lub dysku twardego na płytę DVD (DVD-RAM/-RW/-R/-R DL) w oryginalnym formacie AVCHD.

Kopiowanie nagrań jednym naciśnięciem przycisku (HS100)

HS100 to model hybrydowy, który może rejestrować obraz Full HD na karcie pamięci SD albo na wbudowanym dysku twardym. Naciskając jeden przycisk nakręcone filmy można kopiować z karty na dysk lub odwrotnie.

Oprogramowanie edycyjne HD Writer 2.6 (nowość)

Do kamer SD100 i HS100 zostało dołączone oprogramowanie, które ułatwia edycję filmów Full HD nagranych na karty pamięci SD albo na dysk twardy. Kiedy oprogramowanie HD Writer 2.6 jest używane w połączeniu z funkcją inteligentnego odtwarzania scen, sceny z poważnymi usterkami (np. nadmierne drżenie rąk albo przeciwświatło) są automatycznie eliminowane.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sigma International (Poland) Ltd Sp. z o.o.
http://www.sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »