Firma » Biura

PepsiCo wybiera adres przy placu Konesera

PepsiCo wybiera adres przy placu Konesera
Zobacz więcej zdjęć »
Jeden z globalnych liderów branży spożywczej, PepsiCo, przenosi swoje biuro do inwestycji Grupy Liebrecht & wooD w samym sercu Pragi-Północ. To już kolejna międzynarodowa firma, która zdecydowała się na prowadzenie swojej działalności w budynkach biurowych Monopol.

PepsiCo Polska przenosi swoją siedzibę z warszawskiej Pragi-Południe na Pragę-Północ. Spółka wynajęła dwie kondygnacje o łącznej powierzchni 3 550 m2 w inwestycji Monopol przy placu Konesera. Proces przeprowadzki powinien zakończyć się w drugim kwartale 2022 r.

- Pracujemy od lat po prawej stronie Wisły. Wybór Pragi-Północ, jako lokalizacji dla naszej nowej siedziby, był naturalny. To dzielnica z wielkim potencjałem. Zapewnia doskonały transport publiczny, w tym metro, autobusy, tramwaje i kolej. Monopol to obiekt o historycznej, a jednocześnie nowoczesnej architekturze, znajdujący się w doskonałym otoczeniu biznesowym. Dzięki sąsiedztwu Centrum Praskiego Koneser dostępna jest bogata oferta gastronomiczna, usługowa, handlowa, a także kulturalna. Taka przestrzeń sprzyja rozwojowi, komfortowi i kreatywności pracowników, na czym nam szczególnie zależy - podkreśla Agata Shen, Dyrektor HR w PepsiCo Polska.

Inwestycja Liebrecht & wooD składa się z dwóch pięciopiętrowych budynków biurowych, połączonych ze sobą garażem podziemnym. Obiekt o powierzchni 22 000 m2 został oddany do użytku w kwietniu 2021 r. Położony jest na terenie byłej zabytkowej fabryki wódek, bezpośrednio przy Centrum Praskim Koneser. Projekt zrealizowano zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem jest otrzymanie certyfikatów BREEAM Interim na poziomie Excellent.

- Praga ma swój niepowtarzalny, industrialny klimat, który ma swoje odbicie w naszej najnowszej inwestycji. Przepiękna, ceglana fasada budynków obiektu nawiązuje do architektury Centrum Praskiego Koneser i historycznych zabudowań. Unikalny charakter i potencjał tego miejsca doceniają międzynarodowe firmy, które poszukują nietuzinkowych lokalizacji - zaznacza Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD Poland.

Wśród nich znajdują się m.in.: Grupa WPP, Spaces i Raiffeisen Bank International AG. Za najem powierzchni dla PepsiCo Polska odpowiedzialni byli doradcy z Colliers.

- Firma PepsiCo w trakcie realizacji transakcji wykazała się ogromnym wyczuciem rynku i gotowością dostosowania się do zmieniającego się świata w kontekście środowiska pracy. Decyzja o relokacji głównego biura firmy połączona ze sprzedażą nieruchomości przy ul. Zamoyskiego w Warszawie idealnie wpisała się w dynamikę rynku zarówno pod względem najmu powierzchni biurowych, jak i boomu na rynku gruntów inwestycyjnych. Jestem przekonany, że wybór biurowca przy Placu Konesera oraz wprowadzenie elastycznego modelu pracy w ramach programu „Work that Works" zaowocują samymi korzyściami, a nowe biuro PepsiCo będzie miejscem, za którym się tęskni, gdy nas w nim nie ma - mówi Michał Proński, Associate Director w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers.

***

Grupa Liebrecht & wooD od ponad 30 lat prowadzi działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce, Rumunii oraz Rosji. Portfolio obejmuje wysokiej klasy budynki i parki biurowe, obiekty mixed-use, centra lifestylowe, magazyny oraz centra outletowe o łącznej powierzchni blisko pół miliona metrów kwadratowych. Realizowane przez Grupę projekty tworzone są zgodnie z wymaganiami BREEAM, potwierdzającymi wysoką efektywność inwestycji, komfort ich użytkowania i troskę o środowisko naturalne. W skład Grupy wchodzą: spółka Liebrecht & wooD realizująca projekty deweloperskie, firma WeCARE specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami oraz FASHION HOUSE Group - zajmująca się realizacją i zarządzaniem centrami typu outlet.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »