Kultura, sztuka » Kultura

PGE Obrót pamięta o "Orlętach Przemyskich"

PGE Obrót pamięta o "Orlętach Przemyskich"
Zobacz więcej zdjęć »
W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości Spółka objęła mecenatem powstanie muralu upamiętniającego niepodległościowe walki młodych żołnierzy w Przemyślu. To jedna z wielu inicjatyw patriotycznych, które wspiera Grupa PGE.


Przemyski mural upamiętnia żołnierzy „kompanii studenckiej”, którzy 11 listopada 1918 r. rozpoczęli ostateczny bój o Przemyśl. Wśród walczących znaleźli się uczniowie przemyskich szkół, harcerze, gimnazjaliści, a nawet dziesięcioletni chłopcy. Wielu z nich podczas tych walk zginęło.

- Zaangażowanie w budowanie i pielęgnowanie tożsamości narodowej poprzez pamięć o naszej historii to jeden z kierunków działań Grupy PGE w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. PGE Obrót, mając swoją siedzibę na Podkarpaciu wspiera lokalne wydarzenia historyczne, w tym przypadku składając hołd bohaterskim, młodym Polakom, którzy dołożyli dar swojej krwi do tego wielkiego osiągnięcia jakim jest niepodległa Polska – mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.

Mural został oficjalnie odsłonięty 10 listopada. Inicjatorami przedsięwzięcia są Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Dzieło, którego autorem jest podkarpacki artysta Arkadiusz Andrejkow, powstało na terenie koszar wojskowych w Przemyślu.

PGE Obrót
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »