Gospodarka » Przemysł

PHARMBOOK ODPOWIEDZIĄ NA ZMIANY W PRAWIE FARMACEUTYCZNYM

PHARMBOOK ODPOWIEDZIĄ NA ZMIANY W PRAWIE FARMACEUTYCZNYM
Zobacz więcej zdjęć »
Warszawa, 20 lipca 2015. Zmiana przepisów ustawy prawo farmaceutyczne nakładająca na apteki i hurtownie nowe wymagania w zakresie zamawiania leków, weszła w życie 11 lipca 2015.

„Platforma internetowa Pharmbook.pl od lat oferuje gotowe rozwiązania ułatwiające prawidłowe składanie zamówień a teraz pomaga naszym partnerom przejść przez proces zmian” – mówi Anna Socha, prezes PGF.

Zgodnie z nowymi regulacjami apteki będą mogły składać zamówienia na leki wydawane na receptę wyłącznie w formie elektronicznej lub pisemnej. Polska Grupa Farmaceutyczna już kilka lat temu opracowała skierowaną do specjalistów platformę internetową Pharmbook.pl. Serwis ten pomaga aptekarzom uniknąć niejasności związanych ze zmianą prawa farmaceutycznego.

Portal Pharmbook.pl pozwala na sprawne dostosowanie się do nowych regulacji:

·         umożliwia aptekom składanie lub potwierdzanie zamówień w formie elektronicznej,

·         ułatwia wyszukiwanie dokumentów, minimalizując jednocześnie ryzyko ich zaginięcia,

·         automatycznie archiwizuje wszystkie dokumenty w formie elektronicznej,

·         zapewnia całodobowy dostęp do dokumentów oraz szybki i łatwy przepływ informacji pomiędzy apteką, hurtownią, a także GIF i WIF.

Są to mechanizmy minimalizujące ilość zbędnych formalności oraz działania ułatwiające obieg dokumentów i ich archiwizację. „Ten serwis powstał z myślą o profesjonalistach, dzięki niemu aptekarze mogą w prosty i wygodny sposób składać zamówienia” – wyjaśnia Anna Socha.

Jako pierwszy serwis w branży farmaceutycznej Pharmbook.pl został wyposażony w funkcję  "Rozrachunki", dzięki której kontrahenci mogą zarządzać wszystkimi dokumentami finansowymi dotyczącymi transakcji z PGF i dokonywać płatności bezpośrednio przez portal. Pozwala to na natychmiastową aktualizację stanu zobowiązań i lepsze zarządzanie płatnościami.

Platforma nie tylko ułatwia współpracę z PGF, jest również pomocna w  pracy z pacjentami. Oferuje aptekarzom bezpłatne szkolenia typu e-learning oraz przestrzeń do wymiany informacji, doświadczeń i opinii. Każdy aptekarz może bez trudu zarejestrować się na Pharmbook.pl i korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez konto użytkownika tego portalu.

 

PGF

Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. to nowoczesna, profesjonalnie zarządzana firma, zajmującą się dystrybucją leków oraz świadczeniem wysokiej klasy usług dla aptekarzy i producentów farmaceutycznych. PGF nieustannie wdraża innowacyjne rozwiązania, oferuje szerokie spektrum usług, jest wiarygodnym i niezawodnym partnerem biznesowym zarówno dla polskich aptek, jak i producentów leków. Zarządza działalnością spółek regionalnych i posiada 22-procentowy udział w krajowym rynku dystrybucji farmaceutyków. Polska Grupa Farmaceutyczna działa od 1990 roku, dzięki czemu zdobyła doświadczenie i oferuje najwyższą jakość. Spójna, długofalowa strategia rozwoju jest oparta na dostosowaniu oferty do oczekiwań partnerów,

z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dynamics PR
http://www.dynamicspr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »