Dom » Ogrody

PIĘKNO TKWI W NATURZE

PIĘKNO TKWI W NATURZE
Zobacz więcej zdjęć »
O efekcie aranżacji posesji i osiągniętym klimacie decyduje obrany styl. Przemyślne rozwiązania i zaskakujące materiały przyciągają uwagę. Jednak to odniesienia do natury decydują o udanej aranżacji , komforcie użytkowania i ponadczasowej estetyce.

Kruszywa szlachetne

Historycznie to kamień jest surowcem i pierwowzorem materiałów nawierzchniowych. Choć dziś możemy wybierać w z ogromnej palety wzorów i kolorów kostek brukowych, to właśnie ich szlachetne odmiany charakteryzują się wykorzystaniem do wykończenia naturalnych kruszyw. Widoczna część nawierzchni swoją fakturą nawiązuje do różnych form wykończenia naturalnego kamienia. Na przykład technologia płukania odsłania w procesie produkcji drobiny prawdziwej skały – granitu, bazaltu i innych. Szlachetne kruszywo świetnie pasuje do wybrukowanych ścieżek i podjazdów, a całkowicie naturalna barwa kostek tworzy dobre tło dla roślin uwydatniając ich kształty i kolory.


Skopiowane od natury

Dekoracyjny charakter ogrodu zaprasza do wykorzystania równie wdzięcznego materiału jakim jest drewno. Elementy drewniane w swej naturalnej postaci są delikatne i wrażliwe na wilgoć, korozję biologiczną i upływ czasu. Dlatego nie pojawiają się na ogrodowych nawierzchniach powszechnie. Za to nawiązujące do niego elementy betonowe wolne są od takich przypadłości. Przy tym do złudzenia przypominają elementy wycięte z sosnowego pnia. Deski, palisady, donice mogą stać się oryginalną, elegancką i efektowną formą wykończenia aranżacji ogrodu. Połączenie systemu Pino z roślinnością, grysem i żwirem ścieżek daje przy tym sporo możliwości aranżacyjnych.


Ciepły i słoneczny taras

Taras to miejsce odpoczynku, to salon otwarty na ogród i jego uroki. Duże płyty w jasnych, ciepłych kolorach świetnie wpiszą się w klimat miejsca. Delikatnie rozgrzana słońcem nawierzchnia zachęca do spacerów boso. Płyty Piaskowiec wiernie oddają charakter naturalnego kamienia. Zarówno kolorystyka jak i faktura przełomu skalnego potęgują to wrażenie. Płyty bardzo dobrze łączą się i harmonizują z otoczeniem domu, współtworząc wrażenie naturalności i świeżości. Odpowiednie przygotowanie materiału pozwala zachować kolor i strukturę skały również na bocznych powierzchniach płyt. To ważne, jeśli przewidujemy budowę schodów prowadzących z tarasu wprost do ogrodu.Skalny mur

Ogrodzenie wykonane z kamienia nie tylko ładnie wygląda, ale posiada też wiele zalet użytkowych. Jednak wykonanie i wykończenie go zgodnie ze sztuką budowlaną wymaga sporych umiejętności i czasu. Alternatywą są zestawy pustaków dedykowane do takich rozwiązań. W PETRA SYSTEM prawdziwy kamień zastąpił zestaw elementów przygotowany do sprawnego wykonania kompletnego ogrodzenia. Wzbogacona szlachetnym kruszywem powierzchnia pustaków do złudzenia przypominający naturalny, ciosany kamień. Duża liczba dostępnych barw pozwala dopasować estetykę ogrodzenia praktycznie do każdej elewacji.


***


W temacie zagospodarowania przestrzeni wokół posesji dostępna jest ogromna liczba różnorodnych rozwiązań. Jednak to natura pozostaje niedoścignionym i najlepszym wzorem. I z takich wzorów warto korzystać.

(fot: Buszrem)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »