Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Pielęgnacja skóry naczynkowej
Zobacz więcej zdjęć »
Skóra charakteryzująca się tendencją do przekrwień, rozszerzania i pękania naczyń krwionośnych wymaga specjalnej troski. Taka skóra jest szczególnie wrażliwa, jej pielęgnacja to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Skórze z problemami naczynkowymi nie służy intensywne promieniowanie słoneczne, jest ona także wrażliwa na wiatr i mroź. Rozszerzaniu się naczyń krwionośnych sprzyja stosowanie niektórych kosmetyków, spożywanie alkoholu i stres. W wielu przypadkach problemy tego typu tego typu stanowią objaw różnych chorób skóry, dlatego należy skonsultować swój przypadek z lekarzem dermatologiem.

Dbając o skórę cechującą się kruchością naczyń krwionośnych należy unikać wszystkich niekorzystnie wpływających na nią czynników, podczas codziennej higieny trzeba zrezygnować z mydła i kosmetyków zawierających alkohol.

Obowiązkowe jest używanie kremów nawilżających, chroniących przed promieniowaniem słonecznym. Preparaty te powinny mieć także właściwości łagodzące podrażnienia oraz wzmacniające naczynka krwionośne. Nie bez znaczenie jest także dieta, powinna być ona bogata w witaminę C, można też ściągnąć po suplementy diety zawierające rutynę.

Poza całą gamą kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, pomocne mogą być też zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Jednym z nich jest zamykanie naczyń krwionośnych laserem, zabieg ten jest bezpieczny dla zdrowia i nie pozostawia żadnych śladów. Za nieco mniej skuteczną uchodzi elektrokoagulacja – zamykanie naczyń krwionośnych przy pomocy prądu.

Trzeba pamiętać, że czerwone pajączki pojawiają się na tylko na twarzy, innym częstym miejscem ich występowania są nogi. W tym wypadku zmiany można wprawdzie ukryć pod odzieżą jednak nie rozwiązuje to problemu. Jeśli obserwujemy siebie popękane naczynia krwionośne na nogach powinniśmy zrezygnować z butów na wysokim obcasie oraz zadbać o relaks kończyn. Niewskazane są natomiast gorące kąpiele i wizyty w saunie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 1 dzień:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »