Kultura, sztuka » Kultura

Pierwsze zwiastuny wiosny podczas wystawy w Domotece

Pierwsze zwiastuny wiosny podczas wystawy w Domotece
Zobacz więcej zdjęć »
Jak się okazuje, w marcu przyroda rozkwitnie nie tylko za oknami. W dniach 1-31 marca 2015 roku w progach warszawskiej Domoteki zagości bowiem wystawa prac Beaty Kwiatkowskiej i Marty Konieczny – artystek, które starają się uchwycić piękno natury, zamykając je w różnych formach swojej twórczości.

Wystawa o nazwie Bio-filia to zestawienie dwóch kategorii artystycznego wyrazu - malarstwa oraz biżuterii. Beata Kwiatkowska swoje prace tworzy używając przede wszystkim srebra, ale także pereł, patyny czy minerałów. Jak podkreśla sama artystka, w przyrodzie najbardziej fascynuje ją brak symetryczności i niepokorne linie. Paradoksalnie, są one jednak najbardziej racjonalnym i trwałym rozwiązaniem występującym w otoczeniu.

Marta Konieczny tworzy obrazy, wykorzystując znaną technikę oleju. W swoich pracach pokazuje abstrakcyjne krajobrazy i łąki, ukazujące to, co Konieczny najwyżej ceni w przyrodzie - celowość występujących barw i form. Jak sama zauważa: „Wszystkie fascynujące zestawienia kolorystyczne zawsze czemuś służą. Zostały zaprojektowane po to, aby przyciągać zapylające kwiaty owady lub odstraszać wrogów".

W prezentowanej twórczości artystki starają się uchwycić mnogość kolorów, faktur, konstrukcji. Prace są naturalną konsekwencją ich codziennego obcowania z przyrodą i pochwałą organicznej kreatywności natury.

Beata Kwiatkowska z wykształcenia jest oceanografem i charakteryzatorem filmowo-teatralnym. W swoim dorobku ma liczne wystawy biżuterii i ceramiki. Jest członkiem Związku Artystów „Polska Sztuka Użytkowa". Marta Konieczny to wykształcony plastyk - absolwentka warszawskiej ASP, tworząca obrazy, ilustracje i ceramikę. Brała udział w wielu indywidualnych i zbiorowych ekspozycjach także zagranicznych.

Wystawę Bio-filia będzie można oglądać na parterze Domoteki przez cały marzec w godzinach otwarcia centrum (pn.-sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).O Domotece:

Domoteka to integralna część Parku Handlowego Targówek oraz raj dla wszystkich kochających dobre wzornictwo i czerpiących radość z aranżacji wnętrz. Każdy, kto lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. Zarówno miłośnicy klasycznego wzornictwa, jak i najnowocześniejszego designu znajdą w Domotece pełną gamę unikalnych przedmiotów w różnych cenach odpowiadających ich potrzebom i gustom.

Domotekę wyróżniają przytulne, niemal domowe, inspirujące wnętrza oraz nowoczesna architektura, tworząca idealną przestrzeń dla prezentacji przedmiotów niezbędnych podczas urządzania mieszkania lub domu. Niemal 60 sklepów i salonów zgromadzonych pod jednym dachem łączą wspólne cechy - wysoka jakość asortymentu oraz jego olbrzymia różnorodność. Znajdziemy tutaj nie tylko meble, ale również wszelkie akcesoria oraz dekoracje do domu. Wizyta w Domotece to wielka przyjemność przebywania wśród rzeczy, które sprawiają, że dom staje się jeszcze bardziej ciepły i przytulny.

O IKEA Centres:

IKEA Centres to nowa globalna spółka należąca do Grupy IKEA. Jest deweloperem i zarządcą obiektów handlowych, które odpowiadają na potrzeby szerokiego grona odbiorców, a ich istotną część stanowi sklep IKEA. Spółka IKEA Centres zarządza 46 centrami handlowymi i czterema parkami handlowymi zlokalizowanymi w 11 krajach. Łączna powierzchnia najmu tych obiektów wynosi 3 miliony m kw., a rocznie odwiedza je około 400 milionów osób.

IKEA Centres Poland zarządza ośmioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Warszawie. Obecnie firma prowadzi rozbudowę Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu i Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie oraz przygotowuje się do budowy nowych centrów handlowych w Lublinie i Zabrzu.

 

Kontakt dla mediów:

Iza Sawicka

PR Manager IKEA Centres Poland

tel.: +48 600 359 373

izabela.sawicka@ikea.com 

Anna Hadrych

Questia sp. z o.o. sp.k. Communications Management Consultants

tel.: +48 22 623 07 00, +48 602 353 564

ahadrych@questiapr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarosław Soroczyński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »