Motoryzacja » Samochody

Pierwszy na świecie precyzyjny neutronowy system obrazowania z dużą prędkością

Pierwszy na świecie precyzyjny neutronowy system obrazowania z dużą prędkością
Zobacz więcej zdjęć »
Nissan Motor Co., Ltd i Japońska Agencja Energii Atomowej (JAEA) poinformowały, że wspólnie opracowały neutronowy system obrazowania, który po raz pierwszy na świecie umożliwił precyzyjną wizualizację przepływu oleju w silniku pracującym z dużą prędkością.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

System obrazowania stanowiący połączenie radiografii neutronowej do prześwietlania lekkich metali z technologią obrazowania z dużą prędkością*1 do obserwacji dynamicznych zdarzeń daje naukowcom bezprecedensową szansę zbadania, co dzieje się z olejem*2 w pracującym silniku samochodowym lub zespole napędowym.

Wykorzystując znajomość metod badawczych z użyciem technik atomowych, JAEA, we współpracy z firmą Nissan, będzie prowadzić badania polegające na wizualizacji pracy silników, służące ustaleniu przyczyn zmniejszania tarcia wskutek zarejestrowanego działania oleju przepływającego we wnętrzu podzespołów. Celem badań jest modyfikacja konstrukcji silników pod kątem optymalnej cyrkulacji oleju przy zmniejszonym tarciu, a w konsekwencji zmniejszenie zużycia paliwa i emisji C02 w pojazdach. Wspólne badania prowadzone są w Centrum Badawczo-Rozwojowym JAEA Tokai*3.

W ramach Zielonego Programu Nissan 2010 Nissan będzie kontynuował współpracę badawczo-rozwojową w zakresie nowych technologii, produktów i usług, które mogą doprowadzić do faktycznego obniżenia emisji C02.

*1: Proces polegający na rejestracji szybko zachodzących zjawisk z wykorzystaniem kamery do zdjęć z dużą prędkością oraz odtwarzaniu nagrania w zwolnionym tempie lub analizie poszczególnych kadrów w celu zmierzenia określonych wielkości, takich jak prędkość lub gęstość.

*2: Badanie obejmuje cyrkulację oleju i jego dotarcie do poszczególnych elementów silnika, rozbryzgi oleju w skrzyni korbowej oraz dopływ oleju do przekładni głównej.

*3: JRR-3 (Japoński Reaktor Badawczy nr 3) w Centrum Badawczo-Rozwojowym JAEA Tokai jest jedną z najnowocześniejszych na świecie instalacji do eksperymentów z wiązką neutronową i badań nad promieniotwórczością. (www.jaea.go.jp/04/ntokai/index.html)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »