Technologie » Komputery

Pierwszy na świecie przenośny ekran interaktywny

Pierwszy na świecie przenośny ekran interaktywny
Zobacz więcej zdjęć »
PLUS Wireless Interactive Panel UPIC. Bezprzewodowy i przenośny - to bezkonkurencyjne połączenie zalet daje użytkownikowi większą swobodę komunikacji.

Już w lipcu br. ViDiS wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie duży przenośny ekran interaktywny „PLUS Wireless Interactive Panel UPIC” japońskiej firmy PLUS Vision Corp. Jego światowa premiera odbyła się w Tokyo na początku czerwca 2009 roku.

PLUS UPIC to wygodny w użytku ekran interaktywny, umożliwiający użytkownikowi obsługę komputera i nanoszenie notatek za pomocą specjalnego pisaka cyfrowego, bezpośrednio na wyświetlanym obrazie. Wśród przełomowych korzyści, jakie oferuje ekran PLUS UPIC, najważniejszą jest niezwykle łatwe i szybkie przygotowanie do pracy. Wystarczy rozwinąć niewielkich rozmiarów arkusz, którego tylna powierzchnia ma właściwości magnetyczne, i umieścić go na płaskiej metalowej powierzchni: ścianie, zielonej tablicy szkolnej lub tablicy sucho ścieralnej, itp. Następnie pozostaje już tylko bezprzewodowo skojarzyć z komputerem cyfrowy pisak, wykorzystując technologię Bluetooth®, i gotowe! Nie trzeba podłączać do urządzenia żadnych kabli.

 „Obecnie, zarówno w biznesie, jak i w edukacji, powszechnie używa się projektorów cyfrowych. Filarem sukcesu naszego produktu jest połączenie komunikacji bezprzewodowej i mobilności. Dzięki tym zaletom, PLUS UPIC jest w stanie w mgnieniu oka zamienić nudną salę lekcyjną lub spotkanie biznesowe w żywy i dynamiczny pokaz” wyjaśniał na premierze produktu, Mitsushiro WADA, menedżer produktu firmy PLUS Vision Corp. „To, jak bardzo ekran UPIC jest przyjazny dla użytkownika, z pewnością docenią zarówno nauczyciele, jak i świat biznesu. Nowy UPIC daje użytkownikom całkiem nowe możliwości, zmieniając kryteria wyboru miejsca na prezentację i sposób jej prowadzenia, na przykład w porównaniu z konwencjonalną, sztywną tablicą interaktywną, która zwykle jest użytkowana jako sprzęt stacjonarny.”  

3 w 1, czyli PLUS UPIC w codziennym użyciu

Poza wykorzystaniem funkcji interaktywnych, ekranu PLUS UPIC można używać również jako zwykłej tablicy suchościeralnej. Załączony przez producenta zestaw pisaków i gąbka pozwalają pisać po powierzchni arkusza, a następnie wycierać ją do czysta. Ponad to, powierzchnię ekranu PLUS UPIC wykonano ze specjalnego antyrefleksyjnego tworzywa, co czyni z niej idealny ekran projekcyjny. PLUS UPIC może zatem pełnić rolę tablicy interaktywnej, tablicy suchościeralnej lub ekranu projekcyjnego.

Mobilne narzędzie komunikacji

Tylna powierzchnia ekranu PLUS UPIC jest pokryta warstwą magnetyczną. Pozwala to w prosty sposób przymocować panel do wielu różnych powierzchni. Przy grubości wynoszącej zaledwie 0,4 mm i wadze 1,6 kg (model 56"), ekran PLUS UPIC można z łatwością zwinąć i wygodnie przetransportować w dowolnej miejsce, w dołączonym futerale. Mobilność jest jednym z największych atutów PLUS UPIC, gdyż pozwala używać go w wielu różnych miejscach. Instalacja nie jest kłopotliwa I trwa zaledwie chwilę. Wyróżnia go to zdecydowanie na tle konwencjonalnych tablic interaktywnych, które są przeważnie ciężkie i wymagają ustawienia w jednej, konkretnej pozycji.

Technologia Anoto

Powierzchnię ekranu PLUS UPIC pokrywa niemal niewidoczna siatka punktów, opracowana przez firmę Anoto. Wchodzący w skład urządzenia pisak posiada wbudowaną cyfrową kamerę, która wykonuje zdjęcia jej bieżącego wycinka, umożliwiając natychmiastowe rozpoznanie współrzędnych swojego położenia. Pisak cyfrowy zawiera moduł Bluetooth®, odpowiedzialny za bezprzewodowe przesyłanie danych do komputera. Wygląda przy tym i daje się prowadzić zupełnie, jak zwykły pisak atramentowy. Po powierzchni ekranu PLUS UPIC pisze się więc bardzo wygodnie i lekko.

Zastosowanie PLUS UPIC w oświacie

Warstwa magnetyczna na tylnej powierzchni ekranu PLUS UPIC pozwala bez trudu umieścić go na tablicy kredowej lub suchościeralnej, dostępnej w każdej szkole czy pracowni językowej.

Przygotowanie PLUS UPIC do pracy jest szybkie i proste. Wystarczy na to nawet krótka przerwa międzylekcyjna. Ekranu PLUS UPIC nie trzeba podłączać do komputera za pomocą przewodów. Nie ma więc obawy, że nauczyciel lub uczeń mógłby potknąć się o leżące kable.

Właściwości antyrefleksyjne powierzchni ekranu skutecznie redukują odblask światła projektora, co podnosi komfort prezentacji.

Zastosowania biznesowe

Osoba prowadząca prezentację czy szkolenie może obsługiwać komputer za pomocą specjalnego pisaka cyfrowego, używając ikon wyświetlonych bezpośrednio na ekranie. Nie traci zatem kontaktu wzrokowego z uczestnikami spotkania. Wszelkie uwagi zgłaszane przez osoby obecne na sali można zapisywać na obrazie, a po zakończeniu dyskusji zapisać je na nośniku danych.

Ponieważ ekran PLUS UPIC nie wymaga użycia przewodów, osoba prowadząca prezentację bez trudu może poruszać się po całej sali.

Oprogramowanie posiada specjalną funkcję „Touch & Draw” (dotknij i rysuj). Pozwala ona wyróżniać fragmenty wyświetlanej treści lub umieszczać na ekranie elementy graficzne. Taki sposób komunikacji wzrokowej, pozwala mówcy przekazywać słuchaczom swoje myśli w sposób bardziej klarowny, a także ułatwia wprowadzanie nowych informacji i pojęć o wiele skuteczniej, niż za pomocą samych słów.

Wykorzystując funkcję wskaźnika użytkownik może pisać na wyświetlanym slajdzie PowerPoint (Microsoft PowerPoint 2003 lub jego późniejsze wersje) a następnie zapisać slajd wraz z naniesionymi notatkami w nowym pliku PowerPoint.

Zaawansowana komunikacja w przystępnej cenie

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego, elastycznego ekranu, liczbę komponentów rozwiązania zmniejszono do minimum, zwłaszcza, jeżeli porównać PLUS UPIC z tradycyjnymi tablicami interaktywnymi, których konstrukcja składa się ramy i płyty tablicy, stojaka, czujników, przewodów itp. W rezultacie, w zestawieniu z innymi produktami interaktywnymi, PLUS UPIC prezentuje się jako produkt wyjątkowo atrakcyjny cenowo .

 

Ekran jest dostępny w 3 rozmiarach: 56, 64 i 72 cali. W skład zestawu PLUS UPIC wchodzi zwijany ekran, pisak cyfrowy, pisaki suchościeralne do tablicy (czarny i czerwony), gąbka, futerał, oprogramowanie. W pierwszym roku wprowadzenia PLUS UPIC na rynek, producent planuje sprzedaż w Japonii i w innych krajach łącznie 10 000 zestawów.

W Polsce ekrany dostępne będą pod koniec lipca br. w sugerowanej cenie detalicznej 3.499 zł (56”), 3.999 zł (64”) i 4.699 zł (72”) brutto. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Wyłącznym dystrybutorem produktów PLUS Vision Corp.  w Polsce jest firma ViDiS Sp. z o.o., prowadząca sprzedaż wyłącznie przez sieć autoryzowanych partnerów handlowych.

 

 Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »