Dom » Budownictwo

Pilkington IGP Sp. z o.o. i duńska firma MicroShade® łączą siły

Pilkington IGP Sp. z o.o. i duńska firma MicroShade® łączą siły
Zobacz więcej zdjęć »
Pilkington IGP Sp. z o.o., będąca częścią sektora architektonicznego NSG Group w Europie, rozpoczęła współpracę z duńską firmą MicroShade®, producentem rozwiązań przeciwsłonecznych do szyb zespolonych.

Technologia MicroShade® to opatentowana membrana metalowa z perforacją wbudowana w przestrzeń międzyszybową szyby zespolonej. Niewidoczna membrana o grubości zaledwie 0,2 mm ustawiona jest pod kątem, aby zablokować bezpośrednie promieniowanie słoneczne padające na okno, jednocześnie nie ograniczając dopływu światła dziennego. Dzięki temu w lecie przepuszczalność energii słonecznej do wnętrza zredukowana jest nawet o 92%. Natomiast w miesiącach zimowych, gdy słońce jest znacznie niżej, membrana pozwala na przepuszczalność do 35% energii słonecznej. Pozwala to redukować koszty energii, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2.

NSG Group w swojej ofercie posiada szeroką ofertę rozwiązań przeciwsłonecznych, jak choćby wysokoselektywne szkło Pilkington Suncool czy szyby zespolone z żaluzjami międzyszybowymi. Poszerzamy ofertę o linię innowacyjnych produktów Pilkington Insulight z membraną MicroShade®, znacząco poprawiających bilans termiczny i energetyczny budynków zarówno nowopowstających, jak i poddanych renowacji, a w szczególności nieruchomości komercyjnych – mówi Michał Wąsowicz, Project i Export Manager w Pilkington IGP Sp. z o.o. To pasywne rozwiązanie nie wymaga instalacji dodatkowych systemów sterujących i zasilających, co sprawia, że jest całkowicie bezawaryjne i bezobsługowe. Może być wykorzystywane zarówno na fasadach, jak przeszkolonych powierzchniach dachowych – dodaje.

Współpraca pomiędzy firmami obejmie produkcję szyb Pilkington Insulight z membraną MicroShade® w krakowskim zakładzie Pilkington IGP Sp. z o.o. oraz dystrybucję w 14 europejskich krajach m.in. Szwecji, Norwegii i Danii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Pilkington
http://www.pilkington.com/pl-PL/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »