Społeczeństwo » Społeczeństwo
Platforma video-over-IP Sony NUCLeUS na 18 salach operacyjnych kliniki
Zobacz więcej zdjęć » |
Klinika Franciscus Gasthuis & Vlietland wybrała platformę video-over-IP NUCLeUS™ firmy Sony, aby lepiej wykorzystywać możliwości obrazowania na 18 salach operacyjnych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Instalację poszczególnych systemów NUCLeUS™ rozłożono na dwa lata, a jej realizację powierzono holenderskiemu integratorowi systemów, firmie AVEX. Sale operacyjne znajdują się w dwóch głównych obiektach kliniki: w Gasthuis i Vlietland na obrzeżach Rotterdamu.
Platforma NUCleUS™ pozwala personelowi na sali operacyjnej sterować trasowaniem, zapisem i rozpowszechnianiem materiału filmowego o wysokiej rozdzielczości z kamer endoskopowych i innych urządzeń używanych przez chirurgów. Intuicyjny system obsługi umożliwia wybór z ekranu dotykowego dowolnego źródła sygnału i skierowanie go w dowolnie wybrane miejsce. Do transmisji cyfrowego materiału filmowego, fotografii i powiązanych informacji o pacjencie służy szpitalna sieć IP. Obraz można nie tylko wyświetlać na monitorach na sali operacyjnej, lecz również przesyłać do innych sal, gabinetów lekarskich i sal wykładowych w całym kampusie.
Platforma NUCLeUS™ doskonale współpracuje z zainstalowanymi w klinice Franciscus Gasthuis & Vlietland platformami obsługującymi informacje o pacjencie i komunikację: EPD oraz PACS. W skład systemu wchodzi również aplikacja do korekcji obrotu obrazu, dzięki której obraz z kamery endoskopowej na sali operacyjnej zawsze ma prawidłowy układ „właściwą stroną do góry”.
— O wyborze platformy Sony NUCLeUS™ zadecydowała przede wszystkim rozbudowana funkcjonalność, w tym telestracja i aplikacja do korekcji obrotu — komentuje Lauren Pollinger, kierownik projektu w klinice Franciscus Gasthuis & Vlietland. — Dodatkowym elementem usprawniającym pracę personelu na sali operacyjnej jest system trasowania obrazu. Umożliwia on na przykład dodawanie filmów i zdjęć do elektronicznej dokumentacji pacjenta (EPD), a w razie komplikacji zapewnia pełny dostęp do materiału filmowego nawet przez trzy miesiące po nagraniu.
— Cieszy nas, że klinika Franciscus Gasthuis & Vlietland wybrała na integratora swojego systemu firmę AVEX — dodaje Peter Spaans, opiekun klientów z sektora służby zdrowia w firmie AVEX. — Rozwiązanie audiowizualne o wysokiej jakości, takie jak Sony NUCLeUS™, ma oczywisty wpływ na standard opieki medycznej. Przyczyni się ono do rozwoju techniki cyfrowej w służbie zdrowia, a w konsekwencji zapewni lepszą, bardziej zaawansowaną opiekę nad pacjentami.
Nadesłał:
INDALO
|
Komentarze (0)