Kultura, sztuka » Muzyka

PLEBISCYT „POLACY Z WERWĄ” O KROK OD FINAŁU

PLEBISCYT „POLACY Z WERWĄ” O KROK OD FINAŁU
Zobacz więcej zdjęć »
Znamy już wyniki głosowania publicznego w III edycji Plebiscytu „Polacy z Werwą”. W ostatnim etapie Konkursu jury wybierze laureata spośród 2 osób wskazanych w każdej z 7 kategorii. Nazwiska wyróżnionych poznamy podczas gali, która odbędzie się 9.10. 2015 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Do 6 września br. można było oddać głos na swojego faworyta w akcji, której celem jest wyłonienie młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi, których projekty i rozwiązania przyczyniają się do budowy nowoczesnej Polski. Ostatecznie, decyzją internautów oraz klientów stacji paliwowych PKN ORLEN w finale znaleźli się:

·         w kategorii Medycyna: dr n. med.  Michał F. Kamiński, dr n. med. Ewa Wunsch;

·         w kategorii Nauka: dr hab. Marta Bucholc, prof. dr hab. Dariusz Jemielniak;

·         w kategorii Ochrona środowiska: Karolina Gil, Anna Pikus;

·         w kategorii Design i architektura: Katarzyna Skórzyńska, Katarzyna i Wojciech Sokołowscy;

·         w kategorii Innowacje w biznesie: Jakub i Małgorzata Fraszkowie, Jakub Krzych;

·         w kategorii Kultura i sztuka: Honorata Martin, Grzegorz Zariczny;

·         w kategorii Sport: Ewelina Marcisz, Michał Szyba.

O wyborze laureatów zadecyduje kilkuosobowe gremium, przydzielone osobno każdej
z kategorii. W tym roku zespołom jurorskim przewodniczą: Jacek Bożek (Ochrona Środowiska), prof. Zbigniew Gaciong (Medycyna), prof. dr hab. Andrzej Mencwel (Nauka), Tomasz Majewski (Sport), Mikołaj Grabowski (Kultura i sztuka), Tomasz Sielicki (Innowacje w biznesie) oraz Tomasz Konior (Design i architektura).

Każdy z laureatów uhonorowany zostanie przez PKN ORLEN statuetką autorstwa Pawła Althamera oraz nagrodą pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych, która może być przeznaczona na kontynuację działalności zawodowej.

„Polacy z werwą” to także Nagroda Specjalna. Jej laureata wybiera Kapituła, w skład której wchodzą przewodniczący składów jurorskich, przedstawiciele Patronów Medialnych oraz Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Uroczysta gala wieńcząca III edycję Plebiscytu odbędzie się 9 października 2015 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Uroczystość uświetni widowisko w reżyserii Krzysztofa Materny. Ukoronowaniem Gali będą występy Arturo Sandovala i Antonii Bennett.  Tego wieczoru usłyszymy również Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus. W programie jest także koncert światowej sławy wirtuoza skrzypiec Mariusza Patyry oraz Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Co Jest Grane, TVN, RMF FM oraz RMF Classic.

 

Gala „Polacy z Werwą" będzie retransmitowana 10 października 2015 roku, o  godz. 17.00, w telewizji TVN.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »