Motoryzacja » Moto Serwis

„Płynna skrobaczka” sposobem na zamarznięte szyby

„Płynna skrobaczka” sposobem na zamarznięte szyby
Zobacz więcej zdjęć »
Zimą nawet podczas niewielkich mrozów konieczne jest odmrożenie szyb w samochodzie, ponieważ ryzyko wystąpienia wypadku znacznie maleje. Dzięki dostępnym na rynku dedykowanym odmrażaczom problem z zamarzniętymi szybami zniknie, a - ważna o tej porze roku - widoczność podczas jazdy ulegnie poprawie.

Szyby zamarzają na skutek różnicy temperatur między wnętrzem pojazdu a temperaturą powietrza na zewnątrz. Parujące ciepło skrapla się na szybie a pod wpływem ujemnej temperatury zamarza tworząc lodową warstwę. Jest to proces stale towarzyszący mrozom. Koniecznie należy oczyścić samochód z lodu, szronu i śniegu przed jazdą, zapewniając sobie doskonałą widoczność a innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo na drodze. 

Odmrażacz ma za zadanie usunąć szron oraz lód z szyb samochodu, lusterek, reflektorów i innych szklanych powierzchni. Dobre odmrażacze, takie jak Alaska marki K2 zawierają specjalne składniki, które spowalniają ponowne zamarzanie szyb. Produkt jest bezpieczny dla gumy i lakieru więc przypadkowe spryskanie karoserii czy gumowych uszczelek podczas porannych zmagań z przygotowaniem samochodu do jazdy nie stanowi problemu.  Dużą zaletą tego odmrażacza jest temperatura, w której można go stosować. Produkt zadziała nawet w temperaturze sięgającej -60°C. Posiada dodatkowo przyjemny zapach, dzięki czemu, odmrażanie samochodu stanie sie znacznie przyjemniejsze.

Pokryte lodem szyby nigdy nie będą całkowicie czyste. Osadzony na nich brud i zgromadzony podczas jazdy kurz mogą wyrządzić wiele szkód, jeżeli do usunięcia szronu czy lodu ze szklanych elementów użyjemy plastikowej skrobaczki. Płynne odmrażacze do szyb w przeciwieństwie do skrobaczek nie uszkadzają szklanych szklanych powierzchni. Odmrażacz w płynie jest całkowicie bezpiecznym produktem. Wystarczy spryskać pokrytą lodem czy szronem szybę, odczekać kilka sekund i przetrzeć powierzchnię czystą szmatką lub usunąć pozostałości lodu gumową stroną skrobaczki. W przypadku cienkiej warstwy lodu lub zalegającego na szybie szronu po użyciu produktu, aby oczyścić szybę wystarczy włączyć wycieraczki. 

Odśnieżanie i odmrażanie samochodu podczas ujemnych temperatur nie należy do przyjemności. Warto więc korzystać z dostępnych rozwiązań, które ułatwią i przyśpieszą przygotowanie samochodu do jazdy. Odmrażacz do szyb w płynie jest jednym z takich udogodnień. Zimą samochód musi być niezawodny. Zakup środka do odmrażania szyb pomoże nam tą niezawodność utrzymać. Skróci i uprzyjemni nam czas spędzony przy samochodzie, gdy temperatura spada poniżej 0°C. Dzięki takim produktom jak odmrażacz do szyb marki K2 przetrwamy zimę bez obaw.

K2 Alaska 770 ml – cena ok. 10złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »