Dom » Budownictwo

PM Group monitoruje muzeum

Budować tak, by jak najlepiej wyeksponować to, co będzie pokazywane w muzeum – na straży tej zasady stoi PM Group. Firma architektoniczno-inżynierska monitoruje budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Obiekt ma być gotowy w 2012 roku.

Muzeum Historii Żydów Polskich to jedna z największych inwestycji kulturalnych stolicy.

Obiekt, którego wartość szacuje się na ok. 300 mln zł (200 mln zł - budynek, 100 mln zł - wystawa główna i wyposażenie), będzie prezentować historię społeczności żydowskiej na historycznych terenach Polski, ma stać się też centrum edukacyjnym, miejscem spotkań i dyskusji. Budowa muzeum przy Pomniku Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie zaczęła się ponad rok temu. Teraz na placu budowy trwa montaż najtrudniejszej konstrukcji tzw. ściany krzywoliniowej, czyli asymetrycznego wejścia do budynku Muzeum. Jednocześnie projektowane są lub realizowane projekty siedmiu galerii historycznych, które złożą się na wystawę główną. Przeprowadzi ona zwiedzających przez tysiąc lat obecności Żydów w Polsce.

Irlandzka firma PM Group na zlecenie Stowarzyszenia Instytutu Historycznego w Polsce monitoruje prace budowlane pod kątem przyszłych ekspozycji. To nietypowa forma nadzoru inżynierskiego, rzadko spotykana w Polsce. – Muzeum, jako obiekt, musi być postawione zgodnie z prawem i sztuką budowlaną, ale także powinno być jak najlepiej dopasowane do projektowanych w nim wystaw – tłumaczy Marek Gilewicz, Project Manager PM Group. – Jako eksperci patrzymy na inwestycje całościowo i holistycznie oceniamy realizację, biorąc pod uwagę nadrzędny cel, funkcję wystawienniczą – dodaje. PMG Group analizuje na przykład, czy system oświetleniowy jest zgodny z dokumentacją i normami technicznymi, ale także czy będzie odpowiedni dla zaplanowanej w danym pomieszczeniu ekspozycji.

PM Group doradza także przyszłemu użytkownikowi – Muzeum Historii Żydów Polskich – w sprawie ewentualnych prac dodatkowych i zamiennych, weryfikuje dokumenty formalne oraz opiniuje wycenę tych robót. Zlecenie obejmuje pracę nad inwestycją aż do końcowego oddania obiektu do użytku. Wystawa główna będzie gotowa do zainstalowania w momencie zakończenia budowy budynku muzeum - w 2012 r.

Informacje o firmie

PM Group jest międzynarodową firmą architektoniczną, zarządzającą realizacją inwestycjami i zajmującą się doradztwem technicznym dla sektora prywatnego i publicznego. Firma powstała w Irlandii, a obecnie posiada biura na wszystkich kontynentach. Na całym świecie zatrudnia blisko 1800 osób. W rodzimej Irlandii jest największą firmą inżynierską i liderem w zakresie projektowania i zarządzania inwestycjami w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. Polska siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, ale spółka prowadzi także biura w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Krakowie. Polski oddział PM Group zatrudnia około 270 inżynierów i architektów.

Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG, NSK Steering Systems, Electrolux, Funai, Procter & Gamble, Colgate-Palmolive, PF Anpharm SA, Cargill, Cadbury Wedel, Unilever, McCain Poland i Oriflame Cosmetics. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracuje m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg”.

W 2008 roku za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej nagrodę w kategorii Business Development. W 2010 roku PM Group Polska otrzymała tytuł Lidera Eko-inwestycji za projekt modernizacji systemu wodno-kanalizacyjnego w Jeleniej Górze. Jest też dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PM Group Polska
http://www.pmgroup.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »